Kráľovná Alžbeta II. sa pre chorobu nezúčastnila novoročnej bohoslužby

NETKY.SK • 1 Január 2017, 14:00 • 2 min
Kráľovná Alžbeta II. sa pre chorobu nezúčastnila novoročnej bohoslužby

LONDÝN - Silné prechladnutie zabránilo dnes 90-ročnej britskej kráľovnej Alžbete II. zúčastniť sa na tradičnej novoročnej bohoslužbe neďaleko vidieckeho sídla Sandrigham v anglickom grófstve Norfolk.

slovakia

left justify in out

"Jej veličenstvo kráľovná... sa ešte necíti tak dobre, aby mohla prísť do kostola, keďže sa stále zotavuje zo silného prechladnutia," oznámil dnes Buckinghamský palác.

 

K Alžbetinej neúčasti zrejme prispelo aj pretrvávajúce chladné a daždivé počasie v oblasti. Kráľovnin manžel princ Philip ani ďalší členovia kráľovskej rodiny dnes v sandringhamskom kostole svätej Márie Magdalény nechýbali.

 

Najdlhšie vládnuca panovníčka sveta kvôli chorobe neprišla ani na vianočnú omšu z 25. decembra. Obe bohoslužby sú ináč tradičnou súčasťou jej vianočného a novoročného programu.

 

Kráľovná (90) i jej manžel princ Philip (95) ochoreli už pred Vianocami, čo o jeden deň oddialilo ich plánovaný odchod z Londýna do Sandrighamu. Namiesto vlaku ich tam napokon 22. decembra odviezol vrtuľník.

 

Alžbeta i Philip sa stále tešia pomerne dobrému zdraviu, hoci v priebehu minulého roka museli s ohľadom na svoj vek mierne obmedziť svoje verejné aktivity.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies