Kollár: Slovensko má nízku kvalitu podnikateľského prostredia

NETKY.SK • 1 Júl 2015, 08:44 • 2 min
Kollár: Slovensko má nízku kvalitu podnikateľského prostredia

BRATISLAVA - Slovensko má nízku kvalitu podnikateľského prostredia pre domáce aj zahraničné investície. Povedal to dnes na záver deviateho rokovacieho dňa 53. schôdze parlamentu Jozef Kollár (nezaradený) počas rozpravy k Programu stability Slovenskej republiky na roky 2015 až 2018. Odvolal sa na informácie zo špecifických odporúčaní Európskej komisie pre každú krajinu.

slovakia

left justify in out

"Objem investícií nedosiahol ešte stále predkrízovú úroveň," uviedol. Kollár podotkol, že v odporúčaní sa tiež konštatuje, že dlhodobá udržateľnosť verejných financií bude závisieť od schopnosti vlády zvyšovať efektivitu vynakladania prostriedkov v zdravotníctve.

 

Rezort zdravotníctva podľa Kollára potrebuje štrukturálnu reformu, tá by sa podľa neho zišla aj rezortu školstva. "Cez ne ešte revolúcia neprešla," dodal.

 

Súčasná vláda podľa Programu stability naplánovala znižovanie deficitu na tento rok na úrovni 0,4 % hrubého domáceho produktu (HDP). V roku 2016 to má byť rovnako 0,4 %, v roku 2017 až 0,7 %. Kollár poukázal na to, že vláda posúva najväčšie konsolidačné úsilie až za voľby.

 

Vazil Hudák (nominant Smeru-SD) koncom mája, vtedy ešte vo funkcii štátneho tajomníka ministerstva financií, pripustil, že v roku 2017 je naozaj nastavený prudší pokles deficitu oproti roku 2016. "Je to spojené aj s tým, že očakávame, že nová vláda s novým mandátom bude musieť prísť s novým konsolidačným balíčkom. Podobne ako táto vláda prišla v roku 2012, čo sa prejavilo v konsolidácii v roku 2013," uviedol.

 

V stredu (1.7.) prídu na rad návrhy rezortu ministerstva kultúry vrátane návrhu zákona o kvótach pre slovenskú hudbu v rádiách v slovenskom éteri.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies