Košický Kosit opätovne otvoril centrum environmentálnej výchovy

NETKY.SK • 13 September 2010, 11:55 • 2 min
Košický Kosit opätovne otvoril centrum environmentálnej výchovy

Košický Kosit opätovne otvoril centrum environmentálnej výchovy

slovakia

left justify in out

img

S novými vzdelávacími programami začalo nový školský rok Centrum environmentálnej výchovy košickej spoločnosti Kosit na zvoz a zneškodňovanie komunálneho odpadu. Ako prví navštívili učebňu tohto osvetového centra v mestskej spaľovni v Kokšove - Bakši prváci z košickej Strednej odbornej školy poľnohospodárstva a služieb na vidieku.
Ako informoval dnes hovorca spoločnosti Roland Bánhegyi, k doterajším prezentáciám, ako sú Kontajnery vo farbách dúhy či Kam s ním pribudli nové pod názvom Myslíme na budúcnosť a Ako ježko Separko a Peťko zachránili Zem.
"Cieľom týchto programov je priblížiť žiakom základných, ale aj stredných a materských škôl systém nakladania s odpadmi v Košiciach a okolí. Žiaci spoznávajú zodpovedný prístup k nakladaniu s odpadmi, čo má významný vplyv na naše životné prostredie. Hlavný dôraz sa kladie na separovaný zber. Súčasťou vzdelávania je prehliadka stredísk na triedenie, úpravu a prípravu vyseparovaného odpadu na expedíciu," uviedol Bánhegyi s tým, že žiaci základných a stredných škôl môžu navštíviť centrum od pondelka do piatka.
V minulom školskom roku spoločnosť Kosit zasvätila do nakladania s odpadom 3000 školákov a tomto roku očakáva ešte vyšší záujem. V súčasnosti rozbieha svoju osvetovú činnosť v oblasti odpadového hospodárstva v rámci projektu Modelové škôlky. Hravou formou aj deti predškolského veku získajú informácie a odpade a separovaní, a hlavne návyk na budúce rozumné nakladanie s odpadom, dodal hovorca.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies