Koaličná obštrukcia zabrala, za šéfa GP nebol zvolený nikto

NETKY.SK • 7 December 2010, 12:19 • 2 min
Koaličná obštrukcia zabrala, za šéfa GP nebol zvolený nikto

Koaličná obštrukcia zabrala, za šéfa GP nebol zvolený nikto

slovakia

left justify in out

Generálna prokuratúra (GP) SR nepozná svojho nového šéfa ani po štvrtej tajnej voľbe na pôde Národnej rady SR. Ani jeden z dvojice kandidátov Jozef Čentéš a Dobroslav Trnka dnes nezískal pre obštrukciu koaličných zákonodarcov nadpolovičnú väčšinu hlasov zákonodarcov prítomných na voľbe.
Poslanci vládnych strán dnes dodržali dohodu a urobili obštrukciu. Prevzali si hlasovacie lístky, čím dvihli kvórum, no svoj hlas neodovzdali žiadnemu z kandidátov. Trnka tak získal 71 hlasov, ktorými dovedna disponuje Smer-SD a SNS, Čentéš žiaden. Keďže sa na voľbe zúčastnilo všetkých 150 poslancov, úspešný kandidát potreboval hlasy aspoň 76 z nich.
Podľa koaličného plánu by mal ďalší postup vyzerať tak, že poslanci novelizáciou zákona voľbu generálneho prokurátora, ale aj niektorých ďalších funkcionárov, odtajnia. Vládne strany sa tak snažia predísť tomu, aby bol v zvolený Trnka. Ak by sa to stalo, premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) avizovala podanie demisie. Minulý týždeň vo štvrtok (2.12.) šesť doteraz neznámych koaličných poslancov nedodržalo dohodu a Trnkovi tak chýbal na zvolenie jediný hlas.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies