Kanada:Lietadlo pristálo na ulici pri letisku, zranilo sa 10 ľudí vrátane chodca

NETKY.SK • 28 Október 2011, 21:02 • 2 min
Kanada:Lietadlo pristálo na ulici pri letisku, zranilo sa 10 ľudí vrátane chodca

Kanada:Lietadlo pristálo na ulici pri letisku, zranilo sa 10 ľudí vrátane chodca

slovakia

left justify in out

img

Pri havárii malého lietadla, ktoré pri pokuse pristáť vo štvrtok večer na letisku v kanadskom Vancouveri zosadlo na ulicu vedúcu k letisku, utrpelo zranenia všetkých deväť ľudí na palube. Zranil sa aj jeden chodec, no nikto zatiaľ zraneniam nepodľahol.
Pri nevydarenom pristátí lietadla typu Beech King Air 100 sa stroj rozlomil na viaceré časti.
Hovorkyňa zdravotníckeho úradu pre oblasť Vancouveru informovala, že do hlavnej nemocnice vo Vancouveri previezli šesť ľudí, z toho troch s veľmi vážnymi zraneniami. Stav ostatných je stabilizovaný. Troch ďalších ľudí previezli do nemocnice v Richmonde so zraneniami, ktoré neohrozujú ich život.
V nemocnici po havárii lietadla skončil i jeden chodec, ktorého zasiahol letiaci úlomok.
Lietadlo spoločnosti Northern Thunderbird Air smerovalo z Vancouveru do mesta Kelowna v kanadskej provincii Britská Kolumbia. Krátko po vzlietnutí nahlásilo dispečingu stav núdze a obrátilo kurz späť k Vancouveru.
Z historických záznamov o leteckých nešťastiach, ktorú vedie nadácia Flight Safety Foundation, vyplýva, že Northern Thunderbird Air mala v rokoch 1975 a 1977 dve smrteľné havárie malých lietadiel.

Zdroj: TASR/APtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies