Kajínek v kinách láme rekordy

NETKY.SK • 10 August 2010, 07:28 • 2 min
Kajínek v kinách láme rekordy

Kajínek v kinách láme rekordy - Kultúra Celovečerný thriller Kajínek českého režiséra Petra Jákla v kinách láme divácke rekordy. Od štvrtka 5.

slovakia

left justify in out

Celovečerný thriller Kajínek českého režiséra Petra Jákla v kinách láme divácke rekordy. Od štvrtka 5. augusta do nedele 8. augusta snímku videlo v českých kinách už vyše 119.000 divákov, čo je o 12.000 viac než bol pred tromi rokmi doterajší víkendový rekord filmu Jana Svěráka Vratné lahve.
      Informovala o tom spoločnosť PRagency s tým, že film inšpirovaný príbehom najznámejšieho českého väzňa Jiřího Kajínka je v distribučnej sieti na 42 digitálnych a 35 filmových kópiách.
      V režisérskej prvotine režiséra Jákla exceluje Tatiana Vilhelmová ako Kajínková obhajkyňa a ruský predstaviteľ Kajínka Konstantin Lavronenko. Na plátne vo vedľajšej úlohe zažiari i Alice Bendová v úlohe milenky a hudobník Václav Noid Bárta. Ten je vo filme väzňom, ktorý Kajínkovi pomôže utiecť, ale k divákom sa prihovára aj ako autor pôsobivej filmovej hudby.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies