Jordánsky kráľ predpovedá vojnu, ak stroskotajú izraelsko-palestínske rokovania

NETKY.SK • 24 September 2010, 11:19 • 2 min
Jordánsky kráľ predpovedá vojnu, ak stroskotajú izraelsko-palestínske rokovania

Jordánsky kráľ predpovedá vojnu, ak stroskotajú izraelsko-palestínske rokovania

slovakia

left justify in out

img

Jordánsky kráľ Abdalláh II.  varuje, že Blízky východ môže byť svedkom ďalšej vojny, pokiaľ sa v rámci izraelsko-palestínskych rokovaní nevyrieši otázka židovského osídlenia.
      Spor okolo výstavby židovských osád v Predjordánsku je jednou z hlavných prekážok na obnovených mierových vyjednávaniach medzi Izraelom a Palestínčanmi. Palestínski lídri hrozia odchodom z rozhovorov, ak Izrael obnoví výstavbu po svojom desaťmesačnom moratóriu, ktoré vyprší v nedeľu 26. septembra.
      Kľúčové tak podľa Abdalláh II. bude najbližšie kolo mierových rokovaní. "Pokiaľ stroskotáme 30. septembra, očakávajte ďalšiu vojnu do konca roka a viac vojen v regióne počas nadchádzajúcich rokov," povedal jordánsky kráľ vo štvrtkovom vysielaní americkej televízie.
      Aj americká vláda tlačí na Izrael, aby moratórium na výstavbu v osadách na Západnom brehu predĺžil.
      "Ak bude otázka osídlenia stále na stole 30. septembra, potom každý odíde. Ak to spravia, ako dostaneme v blízkej budúcnosti ľudí naspäť? Nemyslím si, že by sa to stalo," povedal Abdalláh. "Sme na rozhodujúcej križovatke v tom, či budeme padať do priepasti alebo nie."

Zdroj: TASR/CNNtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona