Jakubisko sa opäť vrátil do Kežmarku, pokračuje nakrúcanie Perinbaby

NETKY.SK • 14 November 2017, 08:53 • 2 min
Jakubisko sa opäť vrátil do Kežmarku, pokračuje nakrúcanie Perinbaby

KEŽMAROK - Po deviatich mesiacoch sa filmári na čele s režisérom Jurajom Jakubiskom opäť vrátili do Kežmarku, kde dnes nakrúcajú pokračovanie rozprávky Perinbaba.

slovakia

left justify in out

Prvá klapka tam padla ešte vo februári pred miestnou bazilikou, tentoraz sa asi 80-členný štáb premiestnil na nádvorie Kežmarského hradu, kde budú nakrúcať svadbu, a do Dreveného artikulárneho kostola. Jakubisko sa podľa vlastných slov na miesto činu vrátil už po tretí raz. „Natáčať sa bude v rovnakom kostole, v akom sa natáčala aj pôvodná Perinbaba, ktorá vydržala tridsať rokov,“ uviedol v pondelok večer počas tlačovej konferencie v Kežmarku. Malú rolu si dnes v pokračovaní rozprávky z roku 1985 zahrá dokopy 40 komparzistov.

Filmári sa do Kežmarku presunuli po nedeľnej práci vo Františkovej hute v oravskom Podbieli. „Bolo to dramatické, pretože sme natáčali akoby ráno a noc a do toho nám začalo intenzívne pršať. Keď sme o pol tretej ráno odchádzali z miesta, zapadli nám tam kamióny, bolo to technicky náročné,“ zhodnotila producentka Deana Jakubisková. Kežmarok si Jakubisko s filmármi vybral na nakrúcanie pred takmer dvoma rokmi. „Prišli sme naozaj do prenádherného kraja, ktorý si zaslúži pozornosť. Zvolili sme Kežmarok, lebo je to veľmi krásne mesto. Budú to iné zábery, aké je vidieť v rozprávkach teraz, pretože väčšina z nich sa robila na Bojnickom zámku alebo v Smoleniciach,“ uviedol hlavný kameraman Ján Ďuriš. Po Kežmarku čakajú štáb scény pohrebu v Gelnici.

Dej druhej časti rozprávky nadväzuje na prvú Perinbabu, ktorá sa skončila svadobným tancom Alžbetky a Jakuba pred mlynom, a tam sa aj teraz začína. Z pôvodných herečiek si však v pokračovaní podľa Jakubiska zahrá iba predstaviteľka Alžbetky, Petra Vančíková. „Jej syn sa vyberie do sveta hľadať šťastie rovnako, ako ho hľadal jeho otec Jakub, a je tiež rovnako drzý, rovnako smelý a rovnako akčný,“ povedal Jakubisko. Zatiaľ čo Jakuba si vtedy zahral nemecký herec Tobias Hoesl, tentoraz stvárni hlavného hrdinu, syna Jakuba a Alžbetky, slovenský herec Lukáš Frlajs. „Som zvedavý, čo ma ešte ďalej čaká, pretože tam bude veľa rôznych akčných a vypätých scén. Je to pre mňa obrovská výzva, keďže je to môj prvý takýto veľký film,“ uviedol. O obsadenie dôverne známych postáv Zubatej a Perinbaby sa postará moderná technológia. Jednu z premien Zubatej si zahrá Ľudmila Swanová a Perinbabou bude opäť talianska herečka Giulietta Masina. „Rozhodli sme sa ich oživiť vďaka digitálnej technológii, hoci to nie je technicky jednoduché,“ poznamenal Jakubisko, ktorý oživí postavy a ich predstaviteľky tak, ako si ich diváci zamilovali v prvom príbehu.

Na Spiš sa štáb podľa Jakubiskovej vráti v máji a natáčať bude až do augusta. Pokračovanie legendárnej rozprávky by malo byť hotové do februára 2019, filmári však dúfajú, že sa im to podarí ešte do konca budúceho roka.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies