Irak: Nálet proti IS zasiahol desiatky civilistov

NETKY.SK • 8 December 2016, 09:50 • 2 min
Irak: Nálet proti IS zasiahol desiatky civilistov

BAGDAD - Nálet v západnom Iraku zacielený na mesto ovládané extrémistickou organizáciou Islamský štát (IS) mal za následok usmrtenie alebo zranenie "desiatok civilistov", oznámil dnes predseda irackého parlamentu Salím Džabúrí.

slovakia

left justify in out

Podľa slov Džabúrího stredajší nálet zasiahol "neozbrojených civilistov" v meste Káim neďaleko hranice so Sýriou. Predseda parlamentu to označil za zločin a vyzval na potrestanie páchateľov.

Nie je jasné, či letecký útok podnikli iracké vzdušné sily alebo medzinárodná koalícia vedená Spojenými štátmi, podporujúca ofenzívu bagdadskej vlády proti sunnitským militantom z IS. Džabúrí neposkytol podrobnosti, ale dodal, že zodpovednosť pripisuje irackej vláde.

 

Predseda parlamentu neuviedol ani to, ako získal informácie o nálete. Zároveň požadoval okamžité začatie vyšetrovania tohto prípadu.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies