Infantino volá po zvýšení ostražitosti v súvislosti s obťažovaním hráčov

NETKY.SK • 8 December 2016, 10:24 • 2 min
Infantino volá po zvýšení ostražitosti v súvislosti s obťažovaním hráčov

SINGAPUR - Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino volá po zvýšení ostražitosti v súvislosti s obťažovaním mladých hráčov. Impulzom k tomuto kroku je rozsiahla kauza na Britských ostrovoch, kde zverejnili svoje negatívne zážitky viacerí bývalí futbalisti.

slovakia

left justify in out

Medzi nimi bol aj exreprezentant Albiónu Paul Stewart, ktorý v súvislosti so zneužívaním poskytol interview televízii BBC. Stewarta mal v detskom veku sexuálne obťažovať a zneužívať jeho tréner počas obdobia štyroch rokov.

 

K osemnásobnému anglickému reprezentantovi sa pridali aj ďalší - bývalí hráči FC Crewe Andy Woodward a Steve Walters, ako aj David White, ktorý v rokoch 1985–1993 obliekal dres Manchestru City. Woodward minulý týždeň otvorene rozprával o tom, ako ho zneužíval bývalý tréner FC Crewe Barry Bennell. Toho v roku 1998 odsúdili na deväť rokov za mrežami po tom, ako sa priznal k sexuálnemu zneužívaniu šiestich chlapcov. V súčasnosti je 62-ročný delikvent obvinený opäť a v decembri ho čaká súd.

 

Škandálom sa okrem polície zaoberá anglická Futbalová asociácia (FA), vláda i Medzinárodná futbalová federácia (FIFA). Denník Telegraph informoval, že svoju kauzu v tejto oblasti má aj FC Chelsea. V štruktúrach londýnskeho klubu pôsobil muž, ktorý mal zneužiť mladého chlapca. Správanie muža, ktorý už je po smrti, Chelsea "ututlala" a mladej obeti vyplatila bližšie nešpecifikované odškodné.

 

"Vo futbale musíme zabrániť tomu, aby sa v budúcnosti obťažovanie detí neopakovalo. Tí, ktorí budú obvinení z obťažovania, by mali dostať tvrdé tresty. Niet pochýb, že by ich mali vylúčiť z futbalu," citovala agentúra AP Infantina.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies