India a Afganistan vyzývajú na ukončenie podpory terorizmu

NETKY.SK • 5 December 2016, 08:46 • 2 min
India a Afganistan vyzývajú na ukončenie podpory terorizmu

NAÍ DILLÍ - Politickí lídri z Indie a Afganistanu vyzvali ostatné krajiny v regióne, aby prestali podporovať ozbrojených militantov.

slovakia

left justify in out

Predstavitelia takmer dvoch desiatok krajín sa stretli v nedeľu v indickom meste Amritsar na konferencii s názvom Srdce Ázie. Jej cieľom je podporiť stabilizáciu Afganistanu a mierový proces v tamojšej oblasti.

 

Bez toho aby priamo menovali Pakistan, indický premiér Naréndra Módí ako i afganský prezident Ašraf Ghaní spoločne vyzvali svojho suseda, aby prestal poskytovať útočisko a podporu militantom, ktorí páchajú násilie v regióne.

 

Ghaní aj Módí v minulosti obvinili Pakistan z podpory rebelov v indickej časti Kašmíru a hnutia Taliban v Afganistane. Ghání prízvukoval, že 500 miliónov dolárov (474 miliónov eúr), ktoré Islamabad prisľúbil na rekonštrukciu Afganistanu by mohlo byť radšej účelnejšie využitých na boj proti terorizmu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies