Hlina: Zelené správy by si zaslúžili zo strany vlády lepší prístup

NETKY.SK • 12 December 2013, 09:56 • 2 min
Hlina: Zelené správy by si zaslúžili zo strany vlády lepší prístup

BRATISLAVA – Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Alojz Hlina nechápe, ako môže na Slovensku pribúdať lesný porast, keď rastie ťažba dreva. Narážal tak na údaje zo Správy o lesnom hospodárstve v Slovenskej republike za rok 2012, o ktorej aktuálne rokuje parlament.

slovakia

left justify in out

"V zásade sa dá povedať, že čím viac vyťažíte, tým viac rastie? Nesedí vám to. Tieto vaše zelené správy by si zaslúžili lepší prístup, lebo niekto s nimi manipuluje. Stromy nikde, ale rastú," povedal dnes na úvod 11. rokovacieho dňa 27. schôdze Národnej rady SR.

S tvrdeniami poslanca Hlinu nesúhlasili však poslanci za stranu Smer-SD. "Áno, za posledných osem rokov vzrástli zásoby dreva na Slovensku o 33 miliónov kubíkov. To si nikto nevymyslel, ale je to poctivá práca pracovníkov hospodárskej úpravy lesov. Áno, sú to chirurgovia lesníctva, ktorí určujú plán hospodárskych opatrení," reagoval na kritiku Ľuboš Martinák (Smer-SD).

Popoludní bude nasledovať pravidelná štvrtková Hodina otázok. Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) by mal v rámci svojej pätnásťminútovky odpovedať na otázku Richarda Vašečku (OĽaNO), ktorého zaujíma, aké kroky podnikne vláda v prospech ochrany nenarodených detí ako odozvu na výzvy, ktorými boli napríklad Národný pochod za život či nedávny list biskupov. Milan Géci (Smer-SD) chce zase vedieť, aké opatrenia proti daňovým únikom pripravuje vláda na rok 2014.

Hneď po Hodine otázok by mali členovia vlády zostať v rokovacej sále. Chcú byť totiž osobne pri hlasovaní o štátnom rozpočte, ktoré je naplánované na 15. hodinu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies