Havlove pozostatky vystavili v duchovnom centre Pražská križovatka

NETKY.SK • 20 December 2011, 10:31 • 2 min
Havlove pozostatky vystavili v duchovnom centre Pražská križovatka

Havlove pozostatky vystavili v duchovnom centre Pražská križovatka

slovakia

left justify in out

img

Česká verejnosť sa dnes lúči so zosnulým československým a českým prezidentom Václavom Havlom, ktorého pozostatky dnes na poludnie vystavili v Prahe v medzinárodnom centre Pražská križovatka.
Rakvu do tohto bývalého kostola sv. Anny sprevádzala manželka zosnulého Dagmar Havlová s dcérou Ninou, uviedla agentúra Mediafax.
Dnes bude Pražská križovatka pre verejnosť otvorená do 20.00 h, v utorok sa ľudia môžu pokloniť pamiatke exprezidenta v čase 10.00-20.00 h. Následne rakvu prevezú na dva dni na Pražský hrad, kde bude vystavená vo Vladislavském sále.
Pred Pražskou križovatkou čakali sa už pred otvorením vytvoril početný zástup ľudí, ktorí chceli vzdať hold tejto medzinárodne uznávanej osobnosti. Mnoho ľudí v centre Prahy i ďalších českých miest zapaľuje na pamiatku bývalej hlavy štátu sviečky a kladie kvety. 
Do kondolenčnej knihy na Pražskom hrade sa dnes ako prví zapísali prezident Václav Klaus, predsedníčka Poslaneckej snemovne Miroslava Němcová, predseda Senátu Milan Štěch a pražský arcibiskup Dominik Duka. Kondolenčná kniha je vystavená aj v budove Ústavného súdu ČR.
Dnes o 16.00 h sa mimoriadne zíde česká vláda, ktorá prerokuje možnosť vyhlásenia štátneho smútku. Hovoriť zrejme budú aj o podobe zákona, ktorý by oficiálne uznal Havlove zásluhy.
Havel zomrel v nedeľu po dlhotrvajúcich zdravotných problémoch vo veku 75 rokov vo svojom vidieckom sídle na Hrádečku v oblasti Trutnova. Jeho pohreb sa pravdepodobne uskutoční v piatok 23. decembra.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies