Harry Potter je na vine, že v krajine ubúdajú sovy

NETKY.SK • 4 November 2010, 08:14 • 2 min
Harry Potter je na vine, že v krajine ubúdajú sovy

Harry Potter je na vine, že v krajine ubúdajú sovy

slovakia

left justify in out

img

Indický minister životného prostredia Džajram Rameš dal do súvislosti popularitu mladého čarodejníka Harryho Pottera s rozsiahlym ilegálnym obchodovaním so sovami, ktoré v Indii ohrozuje tieto vtáky. Informovali o tom dnes miestne médiá.
      Minister vyhlásil, že indické majetné vrstvy majú "čudnú mániu" a svojim deťom dávajú ako dar sovy. Podľa názoru politika ich inšpirovali filmy a knihy o Harrym Potterovi, kde vystupuje jeho operený spoločník Hedviga.
      Minister v utorok večer zverejnil správu o populácii sov v krajine. Uviedol v nej, že narastá počet ľudí, ktorí chcú kúpiť tieto vtáky od ilegálnych obchodníkov so sovami.
      Rovnaké zistenia sa nachádzali aj v správe s názvom Ohrození strážcovia noci od konzervatívnej organizácie Traffic (Kšeftovanie).
      Autor tejto správy Abrar Ahmed uviedol, že sa rozhodol prešetriť obchodovanie so sovami, keď ho priateľova manželka požiadala, aby zohnal živú bielu sovu na oslavu narodenín jej syna. Tá sa mala niesť v duchu Harryho Pottera.
      Podľa správy čoraz väčší počet sov v Indii obetujú počas rituálov čiernej mágie, ale aj na lekárske účely.
      Mnoho z 30 druhov sov žijúcich v Indii chytajú a živé predávajú na trhoviskách. Správa však odporúča obzvlášť prísnu kontrolu a sledovanie obchodovania s týmito vtákmi počas hinduistického sviatku svetla Diwali, ktorý sa začína v piatok 5. novembra. Ľudia totiž veria, že obetovanie sovy prinesie ich domácnosti bohatstvo.

Zdroj: TASR/DPAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies