Grécky parlament sa oficiálne rozpustil, uvoľnil cestu predčasným voľbám

NETKY.SK • 31 December 2014, 13:47 • 2 min
Grécky parlament sa oficiálne rozpustil, uvoľnil cestu predčasným voľbám

ATÉNY - Vzhľadom na predčasné voľby dnes poslanci gréckeho parlamentu rozhodli o jeho rozpustení. Vzali na vedomie príslušný prezidentský dekrét a zároveň potvrdili 25. január ako termín nových volieb, informovala štátna televízia.

slovakia

left justify in out

Novozvolený zákonodarný zbor sa prvýkrát zíde 5. februára.
      

Voľby boli vyhlásené po tom, čo prezidentský kandidát vlády, bývalý eurokomisár Stavros Dimas, nezískal v pondelok v parlamente ani na tretí pokus potrebnú väčšinu hlasov.
      

Prieskumy verejnej mienky naznačujú, že predčasné voľby zrejme vyhrá Koalícia radikálnej ľavice (SYRIZA), ktorá chce znova rokovať o podmienkach medzinárodných pôžičiek pre Grécko a uvoľniť prísne úsporné opatrenia z uplynulých rokov.
      

Doteraz vládnuca liberálno-konzervatívna Nová demokracia (ND) premiéra Antonisa Samarasa sa však ostatných niekoľkých dňoch na svojho konkurenta dotiahla. Náskok SYRIZA sa zmenšil z novembrových približne siedmich percentuálnych bodov na tri až štyri percentá.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies