Generál Sísí bude kandidovať na prezidenta, ak si to želá národ a armáda

NETKY.SK • 11 Január 2014, 17:08 • 2 min
Generál Sísí bude kandidovať na prezidenta, ak si to želá národ a armáda

KÁHIRA - Hlavný veliteľ egyptskej armády, generál Abdal Fattáh Sísí, ktorý viedol vojakov, keď vlani v júli po masových protestoch verejnosti zvrhli demokraticky zvoleného prezidenta krajiny - islamistu Muhammada Mursího, dnes prvýkrát naznačil, že by sa mohol uchádzať o funkciu hlavy štátu.

slovakia

left justify in out

Povedal, že ak bude kandidovať na prezidenta, musí to byť na žiadosť ľudu a s mandátom armády. Na svojej webovej stránke ho citoval štátny denník al-Ahrám, informovala agentúra Reuters.

Všeobecne sa očakáva, že Sísí bude kandidovať, ale zatiaľ svoj úmysel oficiálne nezverejnil. Jeho vyjadrenie pre noviny je prvý náznak, že kandidatúru zvažuje.

Armáda po zvrhnutí Mursího vymenovala dočasného prezidenta a načrtla harmonogram prechodného obdobia k demokracii.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies