Finančný vodičák už má vyše 1500 zamestnancov Slovenskej sporiteľne

NETKY.SK • 1 December 2010, 12:30 • 2 min
Finančný vodičák už má vyše 1500 zamestnancov Slovenskej sporiteľne

Finančný vodičák už má vyše 1500 zamestnancov Slovenskej sporiteľne

slovakia

left justify in out

Už vyše 1530 zamestnancov - finančných sprostredkovateľov Slovenskej sporiteľne (SLSP) úspešne absolvovalo testy Slovenskej bankovej asociácie (SBA) z finančného sprostredkovania a poradenstva a získalo tak certifikát nazývaný tiež finančný vodičský preukaz.
      Preukaz je akceptovaný na celom slovenskom finančnom trhu. Do 31. septembra 2011 musia, v zmysle zákona, týmito testami prejsť všetci finanční sprostredkovatelia z finančných inštitúcií na Slovensku.
      SBA požiadala Národnú banku Slovenska (NBS) o licenciu, na základe ktorej by mohla preskúšať zamestnancov všetkých bánk pôsobiacich na slovenskom trhu. SBA získala licenciu na vykonávanie skúšok na stredný stupeň spôsobilosti v auguste 2010 ako prvá na Slovensku. Skúšanie finančných sprostredkovateľov odštartovala od októbra tohto roka.
      TASR informovala Slovenská sporiteľňa.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona