Fed manipuluje kurz dolára

NETKY.SK • 25 Október 2010, 07:24 • 2 min
Fed manipuluje kurz dolára

Fed manipuluje kurz dolára - Svet Uvoľňovanie menovej politiky americkej centrálnej banky (Fed) je podľa nemeckého ministra hospodárstva /usaRainera Brüderleho nesprávnym spôsobom stimulácie ekonomiky, ktorý možno považovať za manipuláciu kurzu dolára. f

slovakia

left justify in out

img

Uvoľňovanie menovej politiky americkej centrálnej banky (Fed) je podľa nemeckého ministra hospodárstva /usaRainera Brüderleho nesprávnym spôsobom stimulácie ekonomiky, ktorý možno považovať za manipuláciu kurzu dolára.
      Šéf Fedu Ben S. Bernanke v sobotu (23.10.) ministrom financií a centrálnym bankárom skupiny G20 predstavil svoju stratégiu podpory najväčšej svetovej ekonomiky. Táto stratégia, v rámci ktorej zrejme Fed pristúpi k ďalšiemu kolu kvantitatívneho uvoľňovania, vyvolala na stretnutí G20 kritiku, uviedol Brüderle.
      "Zvyšovanie likvidity je nesprávny spôsob predchádzania problémom alebo ich riešenia," povedal Brüderle novinárom. Dodal, že politiku Fedu kritizovali aj predstavitelia rozvíjajúcich sa ekonomík. "Nadmerné a stále tvorenie peňazí je podľa môjho názoru nepriamou manipuláciou výmenného kurzu," myslí si Brüderle.

Zdroj: TASR/Bloombergtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies