Farmári s traktormi protestovali v Bruseli proti voľnému obchodu s USA

NETKY.SK • 19 December 2014, 12:19 • 2 min
Farmári s traktormi protestovali v Bruseli proti voľnému obchodu s USA

BRUSEL - Stovky belgických a zahraničných farmárov a odborárov protestovali dnes v Európskej štvrti v Bruseli proti rokovaniam EÚ a USA o vytvorení transatlantickej zóny voľného obchodu.

slovakia

left justify in out

Protest sa mal pôvodne konať v druhý deň bruselského summitu lídrov EÚ. Ten sa však predčasne skončil už v noci nadnes a jeho účastníci medzitým z Bruselu odcestovali. Na demonštrácii v Európskej štvrti sa podľa belgických médií zišlo viac ako 1000 farmárov. K Belgičanom sa pridali aj ich kolegovia z Francúzska, Nemecka a Holandska, uviedol server flandersnews.be. 
      

Demonštrácia na Schumanovom kruhovom objazde a následný protestný pochod spôsobili dopravný chaos v okolí európskych inštitúcií. Farmári upozorňovali na svoje požiadavky aj zapaľovaním pneumatík a odpaľovaním zábavnej pyrotechniky. 
      

Protest zorganizovala aliancia belgických farmárov, odborárov a environmentalistov, ktorí nesúhlasia s úspornými opatreniami belgickej vlády podporovanými EÚ. Vyjadrujú tiež odpor proti rokovaniam o vytvorení transatlantickej zóny voľného obchodu, ktorá by podľa nich prospela len veľkým nadnárodným spoločnostiam. Podľa agentúry AP sa tiež obávajú, že by dohoda viedla k ďalším škrtom v poľnohospodárskom sektore. 
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies