Facebook spustil sľubované nové reakcie cez emotikony

NETKY.SK • 24 Február 2016, 18:36 • 2 min
Facebook spustil sľubované nové reakcie cez emotikony

BRATISLAVA - Sociálna sieť Facebook dnes urobila prelomový krok a rozšírila voľbu okrem „páči sa mi to“ aj ďalšími sľubovanými reakciami, ktoré umožnia používateľom vyjadriť celý rad emócií ako je napríklad smiech, láska či smútok.

slovakia

left justify in out

Mnohí používatelia Facebooku už celé roky prosia spoločnosť, aby pridala tlačidlo "nepáči sa mi". Argumentujú, že v reakcii napríklad na tragické udalosti je použitie tlačidla "like" nevhodné. Rozhodli sa tak tam vložiť zarmúteného smailíka, ktorý plače.

 

img

 

 

Dvihnutý palec „lajk“ , ktorý sa celé roky používal bude mať teda ďalších „súrodencov“.  Táto pozitívna emócia sa môže stať menej používateľnou a dostať sa tak do úzadia a môže ju vo väčšom množstve nahradiť ďalšia pätica reakcií ako je láska, smiech, šok, smútok a hnev. 


Preklad po slovensky znie pomerne jednoducho. Super(Love), haha (Haha), žasnem (Wow), je mi to ľúto (Sad) a štve ma to (Angry).

 

Facebook tieto reakcie spustil skúšobne v minulom roku v Španielsku a Írsku na platbormách iOS, Android a stolných počítačoch. 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies