Facebook prichádza s novinkou: Takéto fotky dokáže zachytiť!

NETKY.SK • 25 Október 2018, 07:09 • 2 min
Facebook prichádza s novinkou: Takéto fotky dokáže zachytiť!

SAN FRANCISCO - Spoločnosť Facebook v stredu oznámila, že za posledný štvrťrok pomocou nového softvéru stiahla zo siete 8,7 milióna nevhodných užívateľských obrázkov.

slovakia

left justify in out

Ide konkrétne o fotografie nahých detí. Technológia strojového učenia (machine learning) vyvinutá počas minulého roka dokáže identifikovať obrázky, ktoré zobrazujú deti s prvkami nahoty. Umožňuje lepšie uplatniť zákaz fotografií neplnoletých osôb so sexuálnym podtextom. Podobná technológia, tiež predstavená v stredu, zachytáva užívateľov, ktorí sa na sociálnej sieti snažia spojiť s mladistvými s cieľom sexuálneho zneužívania.

 

Vedúca bezpečnosti spoločnosti Facebook Antigone Davisová v interview povedala, že strojová technológia im pomáha triediť a efektívnejšie zoradiť problematický obsah, ktorý neskôr posúdi tím školených expertov. Spoločnosť sa snaží vyvinúť podobnú technológiu aj pre sociálnu sieť Instagram, ktorú Facebook získal v roku 2012.

 

img

Vedúca bezpečnosti spoločnosti Facebook Antigone Davisová

Zdroj: SITA

 

Facebook pod tlakom regulátorov a zákonodarcov sľúbil urýchliť odstraňovanie nedovoleného obsahu. Technológie strojového učenia, ktoré dokážu skontrolovať miliardy užívateľských príspevkov denne, patria medzi najdôležitejšie prostriedky. Spravodajské redakcie a zadávatelia reklamy sa však sťažovali, že automatizované systémy často neprávom blokujú ich príspevky. Davisová povedala, že systém nie je neomylný a užívatelia sa môžu proti jeho zásahom odvolať. Hlavným záujmom je zvýšenie bezpečnosti detí.

 

img

Zdroj: SITA

 

Pravidlá Facebooku už roky zakazujú dokonca aj rodinné fotografie čiastočne obnažených detí, ktoré boli uverejnené s dobrým úmyslom. Výnimku umožňujú v prípade, že má obrázok umeleckú alebo historickú hodnotu, ako napríklad fotografia nahého vietnamského dievčaťa Kim Phúc unikajúceho pred útokom napalmom počas vietnamskej vojny, ktorá bola ocenená Pulitzerovou cenou.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies