F. GÁL: Dnešná mládež žije v bubline

NETKY.SK • 18 November 2010, 08:47 • 2 min
F. GÁL: Dnešná mládež žije v bubline

F. GÁL: Dnešná mládež žije v bubline

slovakia

left justify in out

img

Dnešní mladí talentovaní ľudia žijú v bubline a sú spokojní s tým, že nevedia nič o udalostiach novembrovej revolúcie, tvrdí spoluzakladateľ Verejnosti proti násiliu (VPN) Fedor Gál. "V tej bubline má svoje dievča, svoj počítač, svoj mobil, svoj životný štandard, ktorý je nezrovnateľný s tým štandardom, ktorý sme mali my a stačí mu to... Je to smutné, pretože sme v takejto bubline žili aj za komunizmu," uviedol čestný predseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS).
Poslanci OKS a približne 50 náhodných okoloidúcich sa dnes poobede zišli pred pamätnou tabulou Nežnej revolúcie na budove nemocnice Milosrdní bratia v Bratislave na námestí SNP, aby si pripomenuli udalosti spred 21 rokov a uctili si tiež zastreleného právnika Ernesta Valka, ktorý sa aktívne zúčastňoval na vtedajších protestoch proti komunistickému režimu. "Včera (16.11. - pozn. TASR) sme sa rozlúčili s Ernestom Valkom, jedným z mužov novembra'89, s človekom, ktorý pre slobodu v tejto krajine a pre právny štát spravil veľmi veľa," konštatoval predseda OKS Ondrej Dostál, predtým, než poprosil zúčastnených uctiť si bývalého predsedu Ústavného súdu ČSFR minútou ticha.
Rozdielne postoje na udalosti Nežnej revolúcie vyvolali slovné potýčky medzi niektorými účastníkmi dnešnej akcie. Niekoľko jednotlivcov sa pokúšalo okoloidúcich presvedčiť o nenaplnení predrevolučných očakávaní. Napriek tomu sa predstavitelia OKS jednoznačne zhodli, že táto udalosť významné zlepšila podmienky pre život Slovákov.
"Je zbytočné hovoriť, že sme mali iné očakávania. Ja sa nehnevám na tých, čo volili inak, ako volím ja, pretože to bola ich vôľa. Ale potom ma nedojímajú plač nad tým, že je to tak," vysvetlil pre TASR podpredseda OKS Peter Osuský. Podľa jeho slov tieto udalosti najlepšie charakterizuje citát ruského spisovateľa Nikolaja Vasilieviča Gogoľa: "Nehnevaj sa na zrkadlo, keď je huba krivá". Táto veta by podľa poslanca mohla byť aj na štandarde prezidenta SR.
Pamätná tabula s nadpisom "Len ten, kto si slobodu vybojoval, je jej hoden" je tradičným miestom osláv novembrových udalostí pre OKS. Na tomto mieste sa jej členovia schádzajú od založenia strany v roku 2001. V predchádzajúcich rokoch spájali túto pamätnú akciu s protestnými pochodmi, ktorými vyjadrovali nesúhlas s politikou predchádzajúcej vlády Roberta Fica (SMER-SD).

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies