ČEZ plánuje investovať stámilióny do rozvoja elektromobilov

NETKY.SK • 16 August 2010, 12:46 • 2 min
ČEZ plánuje investovať stámilióny do rozvoja elektromobilov

ČEZ plánuje investovať stámilióny do rozvoja elektromobilov

slovakia

left justify in out

Český elektrárenský gigant ČEZ sa pripravuje na nový fenomén v doprave - autá na elektrinu. Pološtátna energetická firma plánuje investovať do rozvoja elektromobilov, konštatujú dnes české Hospodářské noviny.
      "V nasledujúcich rokoch chceme na projekt Elektromobilita vynaložiť niekoľko sto miliónov korún," potvrdil HN Tomáš Chmelík, ktorý má v ČEZ na starosti moderné technológie.
      Elektrárenská firma sa rozhodla vybudovať do roku 2013 prvú českú sieť štandardizovaných dobíjacích staníc pre autá. Plánuje postaviť niekoľko sto týchto staníc, najmä v hlavnom meste. Prvú chce uviesť do prevádzky už na jeseň tohto roka neďaleko svojho sídla v Prahe 4.
      ČEZ tiež plánuje dostať elektromobily na domáci trh. Od francúzskej automobilky Peugeot si objednala 70 vozidiel. V súčasnosti jazdí na cestách v Česku takmer 200 elektromobilov a vďaka projektu ČEZ ich počet stúpne o viac ako tretinu.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies