EPP pozvala Tymošenkovú do Bruselu napriek zákazu opustiť krajinu

NETKY.SK • 30 December 2010, 08:28 • 2 min
EPP pozvala Tymošenkovú do Bruselu napriek zákazu opustiť krajinu

EPP pozvala Tymošenkovú do Bruselu napriek zákazu opustiť krajinu

slovakia

left justify in out

Poslanecký klub Európskej ľudovej strany (EPP) v Európskom parlamente pozval bývalú ukrajinskú premiérku Juliu Tymošenkovú do Bruselu napriek tomu, že jej ukrajinský generálny prokurátor zakázal vycestovať z krajiny. Informovala o tom dnes ruská agentúra Interfax.
      Tymošenková čelí na Ukrajine obvineniam zo sprenevery verejných financií. Generálny tajomník EPP Antonio Lopez-Isturiz White pozval Tymošenkovú počas nedávneho telefonického rozhovoru, pričom naznačil, že návšteva by sa mohla uskutočniť v januári. "Samozrejme, že pôjdem," povedala Tymošenková novinárom v Kyjeve.
      Vo vyhlásení zo 17. decembra označila EPP zákaz cestovania pre bývalú ukrajinskú premiérku za "poburujúci".
            Ukrajinská prokuratúra obvinila Tymošenkovú zo zneužitia štátnych prostriedkov počas jej funkčného v rokoch 2007-2010. Audítori objednaní Janukovyčovou vládou v októbri vydali správu obsahujúcu obvinenia Tymošenkovej z ilegálneho použitia peňazí z predaja emisných kvót na zaplnenie dier v penzijnom fonde.

Zdroj: TASR/DPAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies