EnBW chce od Siemensu 71 turbín pre veterný park

NETKY.SK • 22 Február 2016, 16:57 • 2 min
EnBW chce od Siemensu 71 turbín pre veterný park

FRANKFURT - Spoločnosť EnBW, ktorá je treťou najväčšou nemeckou energetickou firmou, podpísala s priemyselným konglomerátom Siemens kontrakt o dodávke a inštalácii 71 turbín pre plánovaný veterný park Hohe See v Severnom mori.

slovakia

left justify in out

EnBW uviedla, že už rokuje s investormi o predaji do 49,9 % v tomto 497 megawattovom (MW) projekte. EnBW zároveň plánuje do konca roka urobiť konečné rozhodnutie o tejto investícii.


Hohe See by bol doteraz najväčším veterným parkom firmy EnBW a odhaduje sa, že jeho výstavba bude stáť viac ako 2 mld. eur. Spoločnosť dúfa, že podiel produkcie energie z obnoviteľných zdrojov do roku 2020 stúpne na 40 % jej celkovej výroby z úrovne 19 %, na ktorej bol v roku 2012. EnBW zatiaľ vybudovala dva veterné parky v mori, a to Baltic I a II, ktorých spoločná kapacita je 336 MW.


Firma Siemens pôsobí aj na slovenskom trhu. Skupinu Siemens na Slovensku tvoria firmy Siemens, s. r. o., Siemens Program and System Engineering, s. r. o., Siprin, s. r. o., SAT Systémy automatizačnej techniky, spol. s r. o. a OEZ Slovakia, spol. s r. o.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies