Eiffelovu vežu znova evakuovali, bombu nenašli

NETKY.SK • 29 September 2010, 7:17 • 2 min
Eiffelovu vežu znova evakuovali, bombu nenašli

Eiffelovu vežu znova evakuovali, bombu nenašli

slovakia

left justify in out

img

Parížsku Eiffelovu vežu a okolitý park Marsove polia dnes nakrátko evakuovali druhýkrát v priebehu týždňa po bombovom poplachu, ale pri prehľadávaní polícia nič nenašla. Informovala o tom parížska policajná hovorkyňa.
      Anonym z telefónnej búdky neďaleko veže oznámil hasičskému zboru, že v objekte svetoznámej turistickej atrakcie sa nachádza podozrivý balík, preto úrady rozhodli o evakuácii. Uviedlo to policajné ústredie francúzskej metropoly už skôr.
      Ani pri prvej evakuácii Eiffelovej veže a Marsových polí 14. septembra kvôli bombovému poplachu nenašli žiadne výbušniny.
      Celkovo išlo o štvrtý bombový poplach v parížskej oblasti za viacero týždňov. Len tento pondelok napríklad evakuovali a prehľadali rušnú železničnú stanicu Saint-Lazare v centre Paríža.
      Viacero francúzskych predstaviteľov v posledných týždňoch uviedlo, že Francúzsko je v pohotovosti pred možným teroristickým útokom. Úrady podozrievajú z prípravy útoku na miesto plné ľudí severoafrickú odnož al-Káidy.
      Francúzski bezpečnostní predstavitelia minulý týždeň uviedli, že dostali informáciu o plánovanom samovražednom útoku na parížske metro.
      Narastajú aj obavy z možného atentátu zo strany domácich, v rámci Francúzska založených teroristických buniek.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona