Edward Snowden: Zcash je najzaujímavejšou alternatívou k Bitcoinu

NETKY.SK • 1 Október 2017, 14:06 • 2 min
Edward Snowden: Zcash je najzaujímavejšou alternatívou k Bitcoinu

MOSKVA – Známy informátor Edward Snowden verejne vyslovil podporu kryptomene Zcash a nazval ju najzaujímavejšou alternatívou voči Bitcoinu.

slovakia

left justify in out

Reagoval tak na tweet technológa Masona Bordu, ktorý napísal: "Zcash je jediná alternatívna kryptomena, o ktorej viem, že bola navrhnutá a vytvorená profesionálnymi a akademickými kódovačmi. To je ťažké ignorovať."

img

 

"Súhlasím," odpovedal Snowden a pokračoval: "Technológia Zcashu zabezpečuje súkromie a to z neho robí najzaujímavejšiu alternatívu k Bitcoinu. Bitcoin je skvelý, ale ak nezabezpečuje súkromie, tak nie je ani bezpečný."

 

 

Snowden je prominentným zástancom v oblasti ochrany súkromia a je známy po celom svete vďaka jeho masívnemu úniku dokumentov z americkej NSA v roku 2013. Keď sa ho spýtali na Monero, čo je konkurenčná digitálna mena, Snowden povedal, že je to "amatérska kryptomena" a poukázal na jeho sledovateľnosť v rámci technológie.

Snowden uviedol, že takéto chyby v programe môžu ohroziť ostatných informátorov: "Chyby sa stávajú a majú obrovské následky pre ľudí ako som ja."

Twitter vzápätí zaplavili reakcie na tieto vyhlásenia a reagoval aj vývojár kryptomeny Monero Richard Spagni, ktorý silno bránil technológiu svojho projektu a svoj komentár pridal aj tvorca Litecoinu Charlie Lee: "Monero vlastním, ale Zcash nie."

Kryptomeny Zcash a Monero sú zamerané na zabezpečenie ochrany súkromia pre svojich používateľov, ale k tomuto výsledku používajú rozdielne nástroje. Kým Zcash je založený na kryptografickej operácii nazývanej zk-snarks, Monero funguje tak, že zamaskuje informácie pomocou špeciálnej techniky zvanej ring signatures a stealth adresami.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Štefunková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies