Dzurinda rokoval v USA o moderných technológiách a možnostiach investovania v SR

NETKY.SK • 19 Október 2010, 07:35 • 2 min
Dzurinda rokoval v USA o moderných technológiách a možnostiach investovania v SR

Dzurinda rokoval v USA o moderných technológiách a možnostiach investovania v SR

slovakia

left justify in out

img

O inováciách, moderných technológiách a možnostiach investovania na Slovensku rokoval dnes s americkými predstaviteľmi minister zahraničných vecí SR Mikuláš Dzurinda, ktorý je v týchto dňoch na oficiálnej návšteve Spojených štátov.
Ako konštatoval šéf slovenskej diplomacie, "je nesmierne dôležité rozvíjať so Spojenými štátmi nielen politický dialóg, spolupracovať v obrannej oblasti ako pevná súčasť NATO, ale nadišiel čas aj na spoluprácu v oblasti vedy a výskumu, aplikácii moderných technológií, inovácií, pri získavaní investícií s vyššou pridanou hodnotou".
Návšteva v USA má politicko-ekonomický rozmer, pričom jej politickým vrcholom bude utorňajšie stretnutie s americkou ministerkou zahraničných vecí Hillary Clintonovou, povedal Dzurinda pre TASR.
O rozvoji v oblasti ekonomiky založenej na kvalitnom vzdelaní a aplikácii poznatkov vedy v praxi hovoril slovenský minister na stretnutí so šéfom Národnej akadémie vied USA pre inovácie, technológie a podnikanie Charlessom Wessnerom. Popoludní miestneho času na pôde Obchodnej komory USA predstaví podľa vlastných slov Slovensko ako krajinu s dobrými investičnými možnosťami a krajinu, "ktorá dnes chce viac ako pred desiatimi rokmi, chce investície s vysokou pridanou hodnotou".

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies