Do Bratislavy pricestovali mozgy z celého sveta

NETKY.SK • 1 August 2013, 06:52 • 2 min
Do Bratislavy pricestovali mozgy z celého sveta

BRATISLAVA - Do Bratislavy pricestovali "mozgy" s nadpriemerným IQ z celého sveta. Ľudí s inteligenčným kvocientom nad 130 združuje medzinárodná organizácia Mensa. Tá včera v historickej budove Národnej rady SR na Župnom odštartovala európsku konferencia EMAG (Europian Mensa Annual Gathering).

slovakia

left justify in out

"Očakáva sa okolo 350 až 400 ľudí. Stále prichádzajú," povedala dnes pre TASR predsedníčka Rady Mensy Slovensko Hana Dojčanová. Konferencia potrvá do nedele. Návštevníkov čakajú prednášky, workshopy, návštevy kultúrnych pamiatok, turistika, ale aj exkurzie do slovenských firiem.

EMAG sa organizuje od roku 2008 vždy v inom meste. Doteraz sa nadpriemerne inteligentní ľudia zišli v Kolíne nad Rýnom, Utrechte, Paríži, Prahe a Štokholme. "Tento rok si Mensa Slovensko pripomína 20. výročie založenia. Usilujeme sa reprezentovať našu krajinu, preto sme sa tento rok rozhodli zorganizovať EMAG na Slovensku," dodáva Dojčanová.

V rámci konferencie EMAG bude Mensa v piatok (2. 8.) od 13.00 h do 17.00 h zadarmo testovať verejnosť. Testovanie prebehne v historickej budove Národnej rady na bratislavskom Župnom námestí.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies