Chryzantémy nielen na hroby.

NETKY.SK • 28 Október 2012, 19:48 • 2 min
Chryzantémy nielen na hroby.

Chryzantémy nielen na hroby. Môj dom Sú to kvety, ktoré spájame do sviatkom Všetkých svätých a používame ich na výzdobu cintorínov.

slovakia

left justify in out

img

Sú to kvety, ktoré spájame do sviatkom Všetkých svätých a používame ich na výzdobu cintorínov. Sú mnohých farieb, tvarov a vôní, preto nachádzajú uplatnenie aj v iných oblastiach. Stávajú sa súčasťou kytíc, slúžia na skrášlenie obytných miestností, okien a balkónov.  Chryzantéma je trvácna rastlina pôvodom z Číny, tu patrí medzi tie uctievané. Čaj z kvietkov má antiseptické účinky, očisťuje pečeň, znižuje vysoký krvný tlak. Čínska medicína využíva všetky časti tejto rastliny. Z koreňov sa pripravuje odvar, z lístkov a kvetov čaj. Okvetné lístky sa pridávajú do jedla. O liečivých účinkoch tohto  kvetu panuje legenda. Vraj jeden Číňan z provincie CHe-Nan chcel prebrodiť potôčik vytekajúci  z neďalekého prameňa. Pri brodení sa zapotácal a spadol do vody na hladine ktorej plávali tieto krásne kvety. Vtedy pocítil liečivé účinky. A tak všetci začali chodiť piť vodu z tohto prameňa vo viere dlhého veku.

Zdroj: autor redakciatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies