Ceny diaľničných nálepiek sa v tomto roku nemenia, zatiaľ ostávajú iba papierové

NETKY.SK • 1 Január 2015, 10:41 • 2 min
Ceny diaľničných nálepiek sa v tomto roku nemenia, zatiaľ ostávajú iba papierové

BRATISLAVA - Vodiči osobných áut budú aj v tomto roku platiť za diaľničné nálepky rovnaké ceny ako v roku 2014. Diaľničné známky pritom aj naďalej ostávajú iba papierové, ich elektronickú podobu sa zatiaľ zaviesť nepodarilo.

slovakia

left justify in out

V roku 2015 tak budú motoristi platiť za ročnú známku 50 eur, mesačná nálepka ich bude stáť 14 eur a 10-dňová 10 eur. Diaľničnými nálepkami platia na Slovensku vodiči áut do 3,5 tony za jazdu po spoplatnených úsekoch diaľnic a rýchlostných ciest.
     

V roku 2015 chce pritom štát zaviesť do praxe aj elektronické diaľničné známky, ktoré majú nahradiť doterajšie papierové. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) ich chcela pôvodne spustiť od januára 2015, tento termín však nestihla.
     

Stále sa totiž neuzavrela súťaž na firmu, ktorá by túto službu poskytovala. V tendri sa objavili námietky. Platba za spoplatnené cesty pre vodičov osobných áut sa však podľa diaľničiarov nijako nenaruší, keďže fungujú klasické papierové nálepky.
     

Kedy presne bude spustený systém elektronických známok, závisí od ukončenia procesu verejného obstarávania a následného podpisu zmluvy s víťazným uchádzačom. Zo súťaže má vzísť aj konkrétna technológia elektronických diaľničných známok. Tender na elektronické známky spustila NDS ešte v januári 2014, ich cenu odhaduje na 35 miliónov eur.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies