Centrum Moskvy stále ohrozuje smog z rašelinových požiarov

NETKY.SK • 28 Júl 2010, 12:59 • 2 min
Centrum Moskvy stále ohrozuje smog z rašelinových požiarov

Centrum Moskvy stále ohrozuje smog z rašelinových požiarov

slovakia

left justify in out

img

Ruská metropola Moskva je aj dnes zahalená hustou vrstvou ťažkého dymu z rašelinových požiarov, ktoré horia v okolí hlavného mesta. Znečistenie vzduchu je každým dňom väčšie a spôsobuje obyvateľom problémy s dýchaním.
      Moskva zaznamenáva už mesiac rekordne vysoké teploty. Rašeliniská horia v moskovskom regióne v oblastiach Šatura, Jegorievsk, Noginsk a Pavlovskij Posad, informovala tlačová agentúra RIA Novosti.
      Ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie uviedlo, že v Moskovskej oblasti sa v priebehu 24 hodín objavilo zhruba 60 nových lesných a rašelinových požiarov, zahrňujúcich plochu 50 hektárov. Vedúci ruského lesného programu organizácie Greenpeace Alexej Jarošenko v pondelok uviedol, že smog pokrývajúci Moskvu a jeho okolie môže pretrvávať až dva a pol mesiaca.
      Mnohí Moskovčania sa pred nebezpečným smogom začali chrániť navlhčenými ochrannými rúškami.
      Vo vzduchu sa objavujú zvýšené koncentrácie toxického oxidu uhoľnatého a ďalších znečisťujúcich látok. Podľa odborníkov sa situácia stále zhoršuje a Moskovčania dúfajú v príchod výdatných dažďov.
      Mesiac júl bol v Moskve najteplejším za posledných 130 rokov, teploty dosahovali až 39 stupňov Celzia. Horúčavy prispeli k vzniku ničivých prírodných požiarov po celej krajine.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies