Cena elektriny pre koncových zákazníkov by v roku 2011 nemala vzrásť

NETKY.SK • 31 August 2010, 12:08 • 2 min
Cena elektriny pre koncových zákazníkov by v roku 2011 nemala vzrásť

Cena elektriny pre koncových zákazníkov by v roku 2011 nemala vzrásť

slovakia

left justify in out

Celková konečná cena elektriny pre konečného odberateľa v roku 2011 oproti tomuto roku nebude podľa zástupcov členov Združenia dodávateľov elektriny (ZDE) veľmi rozdielna.
"Všeobecne by malo platiť, že cena v roku 2011 oproti roku 2010 nebude veľmi rozdielna," uviedol dnes na tlačovej besede člen rady ZDE a konateľ jedného z tzv. alternatívnych dodávateľov elektriny, spoločnosti Magna E. A., s.r.o., Martin Ondko. Cena elektriny podľa jeho názoru "skôr možno málinko klesne vplyvom konkurencie".
Na slovenskom trhu je podľa Ondka veľmi cítiť vplyv konkurencie, ktorá za posledné roky prišla na trh. "Napriek tomu, že ceny komodity, teda elektrickej energie, nepatrne stúpajú, ceny pre koncových zákazníkov klesajú," spresnil Ondko.
Cena elektriny pre domácnosti by v roku 2011 nemala podľa Ondka stúpnuť. "Očakávam, že pokles komodity môže byť ešte vyšší, pretože na slovenskom trhu sa objavilo viac firiem, ktoré začali podnikať v kategórii domácnosti," dodal.
"Cena komodity - elektriny sa tvorí na trhu, cenu jej distribúcie má však v rukách regulačný úrad. Ceny tzv. silovej elektriny vplyvom liberalizácie a konkurencie v poslednom čase nerastú. To sa nedá však povedať o jej distribúcii, ktorá je regulovaná regulačným úradom a tvorí vyše 50 % ceny elektriny," pripomenul tvorbu koncovej ceny elektriny výkonný riaditeľ spoločnosti SE predaj, s.r.o., Stanislav Reguli.
Združenie dodávateľov elektriny - je združením právnických osôb. Predmetom jeho činnosti je chrániť práva a záujmy svojich členov - dodávateľov elektriny koncovým zákazníkom na území SR a podporovať rozvoj konkurenčného prostredia na trhu s elektrinou v SR. Zakladajúcimi členmi sú spoločnosti ČEZ Slovensko, s.r.o., Bratislava, Magna E. A., s.r.o., Piešťany a SE Predaj, s.r.o., Bratislava. Dodávajú približne 3 terawatthodiny (TWh) elektriny, teda 12 až 13 % z celkovej spotreby Slovenska.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies