Británia zvažuje, že povolí vojačkám účasť v boji zblízka

NETKY.SK • 19 December 2014, 12:28 • 2 min
Británia zvažuje, že povolí vojačkám účasť v boji zblízka

LONDÝN - Britské ministerstvo obrany zvažuje, že od roku 2016 povolí vojačkám účasť v boji zblízka. Oznámil to dnes šéf tohto rezortu Michael Fallon, ktorého citovala agentúra Reuters.

slovakia

left justify in out

Británia už v súčasnosti umožňuje ženám službu na frontovej línii. Zakazuje však ich pôsobenie v jednotkách, ktorých hlavnou úlohou je konfrontácia a zabíjanie nepriateľov v boji na krátku vzdialenosť. 
      

Nedávno realizovaný výskum ukázal, že zaradenie žien do takýchto jednotiek spolu s mužmi by nenarušilo súdržnosť útvarov. Podľa ministerstva sú však potrebné ešte ďalšie štúdie, ktoré preskúmajú, či by vojačky dokázali splniť fyziologické požiadavky kladené na boj zblízka, a aký vplyv by to malo na ich zdravie. 
      

"Dúfam, že v roku 2016 budeme môcť otvoriť bojové pozície pre ženy, čomu by malo predchádzať ďalšie úsilie zamerané na naše výcvikové režimy a vybavenie," uviedol v dnešnom vyhlásení Fallon. 
      

Účasť žien v boji zblízka už povolili viacerí západní spojenci Británie, vrátane USA, Kanady a Austrálie.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona