Brazília odmietla prevziať poverovacie listiny veľvyslanca Indonézie

NETKY.SK • 21 Február 2015, 13:19 • 2 min
Brazília odmietla prevziať poverovacie listiny veľvyslanca Indonézie

BRAZÍLIA - Brazílska prezidentka Dilma Rousseffová odmietla v piatok prevziať poverovacie listiny od dezignovaného indonézskeho veľvyslanca v Brazílii na protest proti plánovanej poprave brazílskeho občana, ktorý bol v Indonézii odsúdený na smrť za drogovú trestnú činnosť.

slovakia

left justify in out

Informovala o tom agentúra Reuters.
      

Rousseffová prevzala v piatok poverovacie listiny od nových veľvyslancov viacerých štátov, avšak poverenie indonézskeho diplomata Tota Riyanta prijať odmietla, s vysvetlením, že tak urobí v blízkej budúcnosti.
      

"Myslíme si, že je dôležité počkať, ako sa situácia bude vyvíjať. Nateraz sme sa prevzatie poverovacích listín rozhodli trochu odložiť," uviedla Rousseffová.
      

V reakcii na rozhodnutie brazílskej prezidentky sa dnes Indonézia rozhodla povolať Riyanta späť do vlasti. 
      

"Spôsob, akým nás brazílske ministerstvo zahraničných vecí informovalo o tomto odklade v čase, keď bol náš veľvyslanec už na mieste, je pre Indonéziu neprijateľný," uvádza sa vo vyhlásení indonézskeho ministerstva.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies