Biely dom za vlády Billa Clintona stratil kódy k jadrovému kufríku

NETKY.SK • 22 Október 2010, 12:12 • 2 min
Biely dom za vlády Billa Clintona stratil kódy k jadrovému kufríku

Biely dom za vlády Billa Clintona stratil kódy k jadrovému kufríku

slovakia

left justify in out

img

Biely dom za vlády bývalého amerického prezidenta Billa Clintona stratil kódy, potrebné pre otvorenie jadrového kufríka obsahujúceho ďalšie kódy potrebné pre vypustenie jadrových raketových striel.
      Vo svojej knihe pamätí Without Hesitation: The Odyssey of an American Warrior (Bez zaváhania: Odysea amerického bojovníka) to napísal generál vo výslužbe Hugh Shelton.
      Podľa správ médií karta s kódmi chýbala niekoľko mesiacov, kým to poradca Bieleho domu priznal. Kufrík vždy sprevádzal vojenský dôstojník, ktorý sa zdržiaval v blízkosti prezidenta.
      Autor knihy, bývalý predseda zboru náčelníkov štábov, píše, že k strate došlo v roku 2000.
      Karta s kódmi sa pravidelne aktualizuje. Shelton uvádza, že poradcovia Bieleho domu pri dvoch rozličných príležitostiach armáde povedali, že kartu nemôže vymeniť, pretože ju má prezident, ktorý je na porade a nemôžu ho rušiť. Poradca neskôr priznal, že karta už nejaký čas chýba. To je veľký problém, gargantuovský obchod," napísal Shelton.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies