Bette Midler sa ospravedlnila za prirovnávanie utrpenia žien a rasizmu

NETKY.SK • 6 Október 2018, 08:21 • 2 min
Bette Midler sa ospravedlnila za prirovnávanie utrpenia žien a rasizmu

NEW YORK - Americká speváčka a herečka Bette Midler sa v piatok rozhodla ospravedlniť za svoj nedávny príspevok na Twitteri, v ktorom prirovnávala utrpenie žien vo svete s rasizmom.

slovakia

left justify in out

Midler v pôvodnom príspevku napísala, že "ženy sú ´slovom na N´ (skratka hanlivého označenia černocha - pozn. SITA) sveta" a že sú "tými najviac znevažovanými bytosťami na svete". Jej slová však vyvolali kritické reakcie u mnohých ľudí, ktorí nástojili na tom, že prirovnávaním týchto dvoch oblastí bagatelizuje boj Afroameričanov za svoje práva a predovšetkým utrpenie černošských žien.

Midler sa preto najskôr pokúšala vysvetliť, ako svoj pôvodný príspevok myslela, nakoniec však tento príspevok celkom zmazala a napísala ospravedlnenie adresované Afroameričankám. "Som vaším spojencom, som na vašej strane a aj vždy budem. A ospravedlňujem sa," uviedla známa speváčka a herečka.

Bette Midler sa narodila 1. decembra 1945 v Honolulu na Havaji. Počas už takmer päť dekád trvajúcej speváckej kariéry vydala štrnásť dlhohrajúcich štúdiových albumov a preslávila sa okrem iného skladbami ako Do You Want to Dance?, Boogie Woogie Bugle Boy, The Rose, Wind Beneath My Wings či From a Distance. Predstavila sa aj v desiatkach filmov, pričom zažiarila najmä v snímkach The Rose (1979) a For the Boys (1991). Za obe získala Zlatý glóbus za hlavnú ženskú úlohu v kategórii komédia a muzikál a za obe bola nominovaná na Oscara v kategórii najlepšia herečka v hlavnej role.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Štefunková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies