Belgicko-holandský lesbický pár sa chce zosobášiť v 22 krajinách sveta

NETKY.SK • 22 September 2017, 17:39 • 2 min
Belgicko-holandský lesbický pár sa chce zosobášiť v 22 krajinách sveta

BRUSEL - Belgicko-holandský lesbický pár umelkýň sa rozhodol uskutočniť sobáš v každej krajine sveta, ktorá umožňuje zväzky osôb rovnakého pohlavia. Cieľom Fleur Pieretsovej a Julian Boomovej je týmto netradičným projektom zvýšiť povedomie verejnosti o právach komunity LGBT (lesby, gejovia, bisexuáli a transrodoví jedinci). Uviedla to dnes tlačová agentúra Belga.

slovakia

left justify in out

Prvý z plánovaných sobášov umeleckej dvojice so spoločnou prezývkou "FJ. Pierets" sa uskutočnil v stredu v New Yorku. Dvojica aktivistiek v prospech práv komunity LGBT sa o deň neskôr stretla s belgickým ministrom pre rozvojovú spoluprácu Alexandrom De Croom, ktorý sa v New Yorku zúčastňoval na podujatiach spojených s Valným zhromaždením OSN, aby vysvetlila a zmedializovala svoje konanie.

 

 

Belgicko patrí medzi krajiny, ktoré sa aktívne angažujú v prospech práv členov komunity LGBT.

 

Nebol to však ich prvý sobáš, umelkyne sa stali oficiálne párom v roku 2012 v Belgicku, tri roky žili v Španielsku a súčasne pôsobia v New Yorku. Spolu sa rozhodli pre "Projekt 22", čiže sobáš v každej z 22 krajín sveta, ktoré povoľujú manželské zväzky osobám rovnakého pohlavia.

 

 

Po sobáši v New Yorku majú umelkyne namierené do Argentíny, Uruguaja, Brazílie, Kolumbie, Mexika a Kanady. Z krajín EÚ si sobáš zopakujú v Belgicku, potom svoj zväzok potvrdia v Dánsku, Fínsku Holandsku, Írsku, Luxembursku, na Malte, v Nemecku, Portugalsku, Spojenom kráľovstve, Španielsku a Švédsku. To isté urobia aj v Nórsku, ktoré nie je členom EÚ, a do konca októbra chcú svoj projekt dokončiť sobášmi v Juhoafrickej republike a na Novom Zélande.

 

Fleur a Julian už naznačili, že po dokončení tohto projektu chcú vydať knihu a pripraviť dokumentárny film s cieľom podporiť zavádzanie tolerantnej legislatívy voči komunite LGBT aj v iných štátoch sveta.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sidorova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies