Austrálske úrady riešia smutný nález: Na jednej z pláží našli mŕtvych 58 tučniakov modrých

NETKY.SK • 18 Október 2018, 09:06 • 2 min
Austrálske úrady riešia smutný nález: Na jednej z pláží našli mŕtvych 58 tučniakov modrých

HOBART - Strážcovia prírody vyšetrujú úmrtie 58 tučniakov modrých (eudyptula minor), ktorých našli na pláži v Tasmánii.

slovakia

left justify in out

Podľa úradov ich zabil pes, pričom je to už druhý takýto prípad za niekoľko mesiacov. Úrady vyhlásili, že majitelia psov sa musia správať zodpovedne a pohrozili im vysokými pokutami. "Chceli by sme pripomenúť majiteľom psov, že by mali strážiť svoje zvieratá, keďže dokážu za krátky čas napáchať medzi tučniakmi veľké škody," uviedli zástupcovia miestneho úradu na správu parkov, vôd a životného prostredia s tým, že všetky správy o nezákonnom ničení prírody berú "extrémne vážne" a vyzývajú verejnosť, aby sa s nimi podelila o akékoľvek informácie.

 

img

Zdroj: Pixabay

Podľa miestneho experta na prírodu sa tučniaky vracali do svojich hniezd v čase začiatku obdobia rozmnožovania. "Tento prípad bude mať katastrofické dôsledky na kolóniu," povedal Eric Woehler z organizácie BirdLife Tasmania. "Potrvá dlho, celé roky, kým prídu nové vtáky, ktoré sa budú môcť rozmnožovať," dodal.

 

img

Zdroj: Pixabay

V júni našli tucet mŕtvych tučniakov modrých na pláži v Low Head Conservation Area. Aj vtedy ich zrejme napadol pes.

Tučniaky modré dorastajú do výšky približne 30 centimetrov a žijú asi šesť rokov. Nepatria medzi ohrozené druhy, no sú zákonom chránené.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies