Anna Zaťková z Prešova dnes slávi svoje 102. narodeniny

NETKY.SK • 13 December 2016, 18:54 • 2 min
Anna Zaťková z Prešova dnes slávi svoje 102. narodeniny

PREŠOV – Svoje 102. narodeniny dnes slávi Anna Zaťková z Prešova, ktorá žije s dcérou Evou Machajovou a jej rodinou. Úctyhodného veku sa dožila napriek tomu, že od detstva ťažko pracovala v mlyne a skoro jej zomreli obidvaja rodičia.

slovakia

left justify in out

Ako informoval tlačový referent mesta Prešov Milan Grejták, dnes bol oslávenkyňu v mene prešovskej radnice navštíviť a zablahoželať jej viceprimátor Štefan Kužma. Jubileum oslavovala v kruhu rodiny. Svojim hosťom ukázala, že má stále radosť zo života. Rodina sa jej rozrástla o štyri vnúčatá a osem pravnúčat. Syn jej zomrel už dávnejšie, z dvoch detí jej ostala iba dcéra.

 

Oslávenkyňa už z bytu veľmi nevychádza, ale je sebestačná. Najradšej oddychuje a počúva rádio. V minulosti veľmi rada plietla, háčkovala a venovala sa aj iným ručným prácam. Zrak však už nie je ako v minulosti, preto tieto svoje koníčky odsunula do úzadia.

 

Jubilantka sa narodila v Čeľovciach pri Trebišove počas prvej svetovej vojny. Otec ju videl iba raz – na Vianoce v roku 1915. O mesiac neskôr padol ako vojak v Rumunsku, rodina sa nikdy nedozvedela, kde je pochovaný. Krátko po otcovej smrti jej zomrela aj matka. Malú sirotu vychovala teta s ujom, ktorí mali mlyn. Na detstvo si spomína ako na obdobie plné ťažkej práce, no zároveň aj veľmi pekné roky.

 

„Vydala som sa za súdneho úradníka s ktorým sme sa viackrát museli sťahovať za prácou. Spočiatku sme žili v Košiciach, neskôr v Michalovciach, kde sa mi narodili obe deti a neskôr sme sa vrátili do Košíc,“ zaspomínala Zaťková. Ovdovela pred štyridsiatimi rokmi, až od svojej osemdesiatky žije u dcéry v Prešove.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies