Americký Kôň roka 2009 Rachel Alexandra odchádza do chovu

NETKY.SK • 29 September 2010, 8:1 • 2 min
Americký Kôň roka 2009 Rachel Alexandra odchádza do chovu

Americký Kôň roka 2009 Rachel Alexandra odchádza do chovu

slovakia

left justify in out

img

Štvorročná hnedka Rachel Alexandra, ktorá je úradujúcim dostihovým Koňom roka v USA, odchádza do materského stáda. Už len bývalá zverenkyňa Stevena Asmussena zvládla v pondelok v Saratoge na Floride tréningových 800 metrov vo veľmi sľubnom čase 48,45 s, ale v utorok prišla správa o ukončení jej kariéry štyri dni pred plánovaným vystúpením na newyorských Beldame Stakes.

Rachel Alexandra má za sebou 19 štartov, z ktorých vyťažila 13 triumfov a zarobila 3 506 730 USD. Vlani si udržala čistý štít vo všetkých ôsmich súpereniach. Na "dámskych" Kentucky Oaks vynikla o priepastných 20 dĺžok a neskôr sa opakovane presadila aj proti silnejšiemu pohlaviu vrátane klasických Preakness Stakes. V roku 2010 však z 5 štartov získala len 2 prvenstvá. Naposledy bežala 29. augusta a skončila druhá na Personal Ensign Invitational Stakes v spomenutej Saratoge.

Majiteľ väčšinového podielu Jess Jackson uviedol, že Rachel Alexandra si už zaslúži menej stresujúci život. Prvým partnerom kobyly, ktorá sa na dráhe nikdy nestretla s porovnateľne slávnou Zenyattou, bude Kôň roka 2007 i 2008 v USA Curlin na Stonestreet Farm v kentuckom Lexingtone.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona