Allianz vytvorila v 1. polroku čistý zisk 1,6 miliardy eur

NETKY.SK • 7 August 2012, 06:53 • 2 min
Allianz vytvorila v 1. polroku čistý zisk 1,6 miliardy eur

Allianz vytvorila v 1. polroku čistý zisk 1,6 miliardy eur - Svet Allianz, najväčšia zaisťovňa poisťovní na svete, dosiahla v 2.

slovakia

left justify in out

img

Allianz, najväčšia zaisťovňa poisťovní na svete, dosiahla v 2. štvrťroku čistý zisk 808 miliónov eur, čo bolo takmer o 10 % viac, ako v rovnakom období vlaňajška. Vedenie nemeckého finančného koncernu je presvedčené, že výsledky jeho hospodárenia v tomto roku budú lepšie než vlani. Predseda správnej rady Allianzu Nikolaus von Bomhard dnes uviedol, že sa výsledok v neistom období dosiahol konzervatívnou podnikateľskou stratégiou.

Čistý zisk Allianzu v 1. polroku dosiahol 1,6 miliardy eur. Za prvých šesť mesiacov roka bolo menej katastrof než vlani.

Allianz už vytvorila viac ako polovicu predpokladaného tohtoročného zisku. Bomhard dodal, že koncern je na dobrej ceste mierne prekročiť pôvodne vytýčený zámer v jeho tvorbe.

Zdroj: TASR/DPAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies