Agentúra Frontex rozšíri operáciu v Grécku

NETKY.SK • 18 December 2015, 13:05 • 2 min
Agentúra Frontex rozšíri operáciu v Grécku

VARŠAVA - Agentúra Frontex, ktorej úlohou je ochrana vonkajších hraníc Európskej únie, rozširuje svoju operáciu vo východnom Stredomorí.

slovakia

left justify in out

S cieľom pomôcť Grécku pri riešení utečeneckej krízy odštartuje 28. decembra nová operácia Poseidon Rapid Intervention, oznámila dnes agentúra DPA s odvolaním sa na oznámenie Frontexu na jeho webovej stránke frontex.europa.eu.

 

Nová operácia má klásť väčší dôraz na bezpečnostné previerky utečencov a migrantov. Zapojených do nej bude okolo 376 príslušníkov agentúry a tlmočníkov vrátane odborníkov na odtlačky prstov a falšované doklady z rôznych členských štátov EÚ a pridružených krajín Schengenu. Prácu personálu na súši podporí aj niekoľko hliadkovacích plavidiel.

 

Operácia Poseidon Rapid Intervention nahradí program Poseidon Sea (Poseidonovo more). Úlohou dodatočného personálu bude okrem iného pomôcť pri registrácii utečencov na gréckych ostrovoch. Podľa Frontexu to umožní v kratšom čase zaregistrovať väčší počet migrantov a odobrať im odtlačky prstov.

Experti pomôžu aj s určovaním štátnej príslušnosti migrantov. V rozhovoroch s nimi po príchode na pevninu sa budú snažiť získať informácie o nelegálnych prevádzačských sieťach.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies