Adam Žampa: Štve ma, že nepredvádzam, na čo mám

NETKY.SK • 16 Február 2015, 11:24 • 2 min
Adam Žampa: Štve ma, že nepredvádzam, na čo mám

BEAVER CREEK - Slovenský zjazdár Adam Žampa ukončil vystúpenie na svetovom šampionáte v americkom Beaver Creeku 19. miestom v slalome. Po Schladmingu 2013, kde bol pätnásty, sa druhýkrát dostal do najlepšej dvadsiatky v obľúbenej disciplíne na majstrovstvách sveta, ale k spokojnosti mal ďaleko.

slovakia

left justify in out

"Celkom pekný výsledok na prvý pohľad, ale stačilo byť o tri desatiny rýchlejší a bol by som dvanásty-trinásty... Vážne ma to trochu štve. Všetci okolo mňa vidia, že mám na úplne inú úroveň lyžovania, než akú predvádzam v pretekoch," zamyslel sa 24-ročný slovenský reprezentant a sebakriticky pokračoval: "Napríklad na tréningu s Hirscherom či Chorošilovom som jazdil úplne inak ako v pretekoch v 2. kole. Neviem ukázať v súťaži to najlepšie z tréningu, som na seba nahnevaný." 

 

Majstrovský slalom v Beaver Creeku rozbehol dobre. Technicky náročné prvé kolo s číslom 30 na hrudi dokončil v šestnástom najlepšom čase. V druhom kole sa však neposunul vyššie, chyba v strednej časti trate ho stála možno aj sekundu v cieli. Tvrdil, že husté sneženie počas jeho jazdy mu až tak neprekážalo. Rozhodne sa na to nevyhováral. "Je pravda, že sa to chytalo na okuliare. Sypalo, keď som šiel ja a Ligety, bolo to trochu nepríjemné, ale nie až také strašné. Čo sa týka trate, vrchnú časť poliali vodou a tá bola potom perfektne ľadová, kým spodok zostal mäkší. Dobrý pretekár však musí vedieť jazdiť na každej trati," pripomenul Adam Žampa, šiesty slalomár zo ZOH 2014 v Soči. 

 

Po vrchole sezóny čaká na najlepšieho slovenského zjazdára už len jeden slalom v rámci Svetového pohára - 15. marca v Kranjskej Gore. V hodnotení najviac zatočenej disciplíny mu patrí 39. miesto a jeho vyhliadky v súvislosti s finále Svetového pohára vo francúzskom Méribeli (predstaví sa 25 najlepších zo SP) nie sú dobré. "Keď chcem byť vo finále Svetového pohára, musím v Kranjskej Gore skončiť do 3. miesta a to rozhodne nebude ľahké. Verím však, že sa tam zase rozbehnem," nádeja sa Adam Žampa. 

 

Otec a tréner Tomáš Žampa vystúpenie Adama na MS v Colorade nevidí tragicky. Dve devätnáste miesta (kombinácia a slalom) nepovažuje v slovenských podmienkach za neúspech. 

 

"Aj tieto preteky v slalome ukázali, že raz si hore a potom zase dolu. Francúz Grange sa vrátil vo veľkom štýle a Rakúšan Hirscher vypadol... Podmienky boli rozdielne, ale o tom je náš šport. Dve devätnáste miesta z majstrovstiev sveta sú super. Patríme do prvej tridsiatky, z ktorej môže ktokoľvek vyhrať. V lyžovaní je to tak. Ak budeme mať takú štátnu podporu, akú majú iní svetoví lyžiari z prvej tridsiatky, možno začneme vyhrávať aj my," konštatoval Tomáš Žampa. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies