Aby váš bazén mal pekné sny

NETKY.SK • 5 Október 2012, 12:10 • 2 min
Aby váš bazén mal pekné sny

Aby váš bazén mal pekné sny - Môj dom Asi každý sa nerád lúči s krásnym letom a osviežujúcim kúpaním vo svojom záhradnom bazéne. Sezóna však bohužiaľ končí a prichádza čas pripraviť bazén na zimu.

slovakia

left justify in out

img

Asi každý sa nerád lúči s krásnym letom a osviežujúcim kúpaním vo svojom záhradnom bazéne. Sezóna však bohužiaľ končí a prichádza čas pripraviť bazén na zimu. Ak bude správne zazimovaný, bezpečne prečká mrazivé mesiace a na začiatku budúcej sezóny bude jeho opätovné uvedenie do prevádzky jednoduché a bezproblémové. Nadzemné bazény a bazény, ktoré sa dajú čiastočne zapustiť do zeme, si môže pri dodržaní správneho postupu zazimovať každý sám.

Kedy je správny čas zazimovať bazén? Podľa odborníka na bazénové technológie Michala Dluhoša z Mountfieldu to môže byť kľudne už za týždeň - dva. 

„Zazimovanie bazénu by malo prebehnúť v čase, keď sa minimálne nočné teploty vzduchu ešte nedostávajú trvalo pod bod mrazu a teplota vody je medzi 10 až 15 °C,“ vysvetľuje Dluhoš. 

Takže, ako na to? Najprv je potrebné postarať sa o očistu bazénu a vody. Z hladiny aj z dna odstráňte všetky nečistoty. Následne odpustite z bazéna vodu asi 10 cm pod skimmer. Namiesto hlavy vratnej trysky naskrutkujte zátku vratnej trysky. 

Do zvyšnej vody dobre vmiešajte, podľa návodu na obale, zazimovací prípravok Azuro Zima, ktorý bude až do jari účinne zabraňovať rastu rias a vzniku zákalov. 

Náležitú starostlivosť je podľa Dluhoša potrebné venovať aj výbave bazénu. 

Z pieskovej filtrácie demontujte čerpadlo aj hadice a vylejte z nich zvyšnú vodu. Vodu vypustite aj z filtračnej nádoby. Ak máte bazén vybavený solárnym ohrevom, odpojte jeho panely, vysajte z nich vodu a uložte ich na miesto, kde nemrzne. V prípade, že využívate tepelné čerpadlo, odpojte ho od elektrickej siete, uzavrite obtokové ventily a zo zariadenia vypustite vodu. V bazéne nemôžu zostať bazénové schodíky ani plavecký protiprúd. Preto ich vyberte, očistite a uložte do 

Na záver zakryte bazén krycou plachtou, ktorá ochráni vodu počas jesene pred padajúcim lístím a inými nečistotami. A je hotovo, váš bazén je uložený na zimný spánok. 

Zdroj: SITAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies