40 konzervatívcov súhlasilo s podpisom listu o nedôvere voči Mayovej

NETKY.SK • 12 November 2017, 12:51 • 2 min
40 konzervatívcov súhlasilo s podpisom listu o nedôvere voči Mayovej

LONDÝN - Celkovo 40 poslancov britskej Dolnej snemovne z vládnej Konzervatívnej strany súhlasilo s podpísaním listu, v ktorom vyjadrujú nedôveru premiérke Therese Mayovej - je to o osem podpisov menej, než 48 potrebných pre voľby nového vedenia.

slovakia

left justify in out

Informovala o tom v nedeľu tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na britské noviny Sunday Times.

Konzervatívna premiérka je pod tlakom od júnových predčasných parlamentných volieb, v ktorých Mayová neočakávane stratila parlamentnú väčšinu.

 

Jej vládu kritizujú aj za to, ako zvláda rokovania s Európskou úniou o brexite, teda vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ. Kritici ju obviňujú, že šesť kôl rokovaní o brexite vnieslo len málo jasna do celého priebehu odchodu a do jeho časového rámca.

 

Medzitým britské noviny Mail on Sunday informovali o existencii údajného tajného listu, napísaného ministrami Borisom Johnsonom a Michaelom Goveom, v ktorom vyzývajú Mayovú, aby presadzovala tvrdý brexit.

 

V liste Johnson a Gove údajne žiadajú, aby prechodné opatrenia, ktoré budú prípadne zavedené v preklenovacom období po odchode Británie z únie, prestali platiť 20. júna 2021.

 

Británia, člen EÚ od roku 1973, je vôbec prvou krajinou, ktorá spustila proces vystúpenia z únie. Ostrovná krajina má EÚ opustiť v marci 2019.

 

Johnson a Gove robili pred referendom o brexite v roku 2016 kampaň za odchod z únie, pričom Mayová bola v tom čase v tábore zástancov zotrvania Británie v EÚ.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Štefunková

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies