Práve teraz

MS v hokeji 2023 - časová os

Článok

Kanada zdolala v šampionáte Fínsko 4:1 a postúpila tak 8-krát za sebou do semifinále

• 26.05
  • 09:30

TAMPERE - Kanaďania postúpili do semifinále majstrovstiev, keď v Tampere zdolali vo štvrtok obhajcov titulu Fínov 4:1. Tí vypadli a prvýkrát od roku 2018 budú chýbať v najlepšej štvorke MS.

Článok

Švajčiarsko zdolalo na šampionáte Lotyšsko 3:4 pp, Slováci kvôli tomu nepostúpili

• 24.05
  • 09:25

TAMPERE / RIGA - Slovenskí hokejisti nepostúpili do štvrťfinále šampionátu. Rozhodol o tom záverečný zápas B-skupiny v Rige, v ktorom domáci Lotyši remizovali so Švajčiarmi v riadnom čase 3:3 a potom aj vyhrali v predĺžení 4:3.

Článok

Slováci si výhrou s Nórskom (4:1) splnili úlohu, Jánošík: "Verím, že postúpime"

• 23.05
  • 15:15

RIGA - Slovenskí hokejisti majú za sebou posledné vystúpenie v B-skupine, v ňom potrebovali zdolať Nórov, aby si zachovali nádej na postup do vyraďovačky. O triumfe 4:1 rozhodli v prvej tretine, keď tromi gólmi zmrazili snahu Nórov.

Článok

Rakúsko porazilo Maďarsko 4:3 po samostatných nájazdoch v A-skupine, Maďari tak vypadli z elity

• 23.05
  • 10:15

TAMPERE - Maďarsko prehralo v pondelkovom súboji na MS proti Rakúsku 3:4 po samostatných nájazdoch. Vypadávajú tak z A-kategórie.

Článok

Včerajší triumf Slovákov sa nerodil ľahko, Gajdoš: "Musíme premieňať šance"

• 22.05
  • 08:50

RIGA - Slovenskí hokejisti majú šancu na postup do štvrťfinále aj pred svojím posledným zápasom v B-skupine na MS v Rige. Včera triumfovali nad Slovinskom 1:0.

Článok

Slováci včera prehrali s Kazachmi 3:4 po samostatných nájazdoch, Rosandič: "Boli šikovní"

• 20.05
  • 11:30

RIGA - Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom piatom zápase na majstrovstvách sveta s Kazachstanom 3:4 po predĺžení a nájazdoch a výrazne si skomplikovali postup do štvrťfinále.

Článok

Slovensko včera prehralo so Švajčiarskom 2:4, Kelemen: "Musíme sa dobre vyspať"

• 19.05
  • 09:15

RIGA - Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom štvrtom zápase na MS so Švajčiarskom 2:4. V základnej B-skupine majú naďalej štyri body a priebežne sú na piatom mieste.

Článok

Hokejisti Kanady zdolali Kazachov, Muratov: "Nezachytili sme úvod"

• 18.05
  • 09:00

TAMPERE / RIGA - Kanaďania vyhrali v v B-skupine MS nad Kazachstanom 5:1 a dostali sa na čelo tabuľky. Švajčiari majú svoj štvrtý zápas k dobru a v prípade štvrtkového víťazstva nad Slovenskom by sa dostali opäť do priebežného vedenia.

Článok

Cehlárik v šampionáte proti Švajčiarom otázny, na súpiske je už aj Lunter a Kudrna

• 17.05
  • 18:15

RIGA - Súpiska pre MS v Rige je uzavretá. Na dve voľné miesta boli zapísaný útočníci Mário Luntera a Andrej Kudrna.Útočník Cehlárik nedohral pondelkový zápas s Kanadou po tom, ako zblokoval súperovu strelu a puk ho trafil do nohy. Jeho ďalšie pôsobenie je zatiaľ otázne.

Článok

Švajčiari na šampionáte s treťou výhrou s čistým kontom, Fischer: "Najťažšie len príde"

• 17.05
  • 09:40

RIGA - Švajčiari zvíťazili v utorkovom zápase "slovenskej" B-skupiny MS v Rige nad Kazachstanom jednoznačne 5:0. Švajčiari sú po troch zápasoch stále stopercentní, na šampionáte dosiaľ neinkasovali a vedú tabuľku so ziskom 9 bodov.

Článok

Brankára Hlavaja trápili pri včerajšom zápase s Kanadou od druhej tretiny kŕče: "Voľno nám príde vhod"

• 16.05
  • 09:30

RIGA - Samuel Hlavaj má za sebou vydarenú a mimoriadne náročnú premiéru na MS. Slovenskí hokejisti mali na dosah víťazstvo s favorizovanou Kanadou, no napokon prehrali 1:2 po nájazdoch. Slovenský brankár mal 42 úspešných zákrokov a po zápase si prebral cenu pre najlepšieho hráča tímu.

Článok

Švédi a Švajčiari po prvých dvoch dueloch na šampionáte bez inkasovaného gólu

• 15.05
  • 14:45

RIGA / TAMPERE - Švajčiari a Švédi sú zatiaľ na 86. majstrovstvách sveta stopercentní a v prvých dvoch dueloch neinkasovali gól. Severania triumfovali v A-skupine nad Nemeckom 1:0 a Rakúsko zdolali hladko 5:0. Švajčiari si poradili so Slovinskom vysoko 7:0 a zvíťazili aj nad Nórskom 3:0.

Článok

Slovenskí hokejisti sa zajtra po roku stretnú s Kanadou, Rosandič: "Cestou je obetavá hra"

• 14.05
  • 19:00

RIGA - Slovensko nastúpi v šampionáte v pondelok o 15.20 SELČ proti Kanade. Za cieľ majú prekvapiť favorizovaného súpera, nadviazať na hru v defenzíve zo zápasu s Lotyšskom a získať cenné body.

Článok

O prvom víťazstve Slovenska na tohtoročných majstrovstvách v hokeji rozhodol Hrivík

• 13.05
  • 22:36

RIGA - Hokejisti Slovenska zvíťazili nad Lotyšskom 2:1 vo svojom druhom zápase v základnej B-skupine MS v Rige. O prvom triumfe SR na turnaji rozhodol v 51. minúte kapitán Marek Hrivík.

Článok

Slovenskí hokejisti v sobotu odohrajú zápas proti Lotyšom, s ktorými majú pozitívnu bilanciu

• 12.05
  • 16:15

RIGA - Hokejisti Slovenska a domáceho Lotyšska sa v sobotu od 19.20 h stretnú v prvom vzájomnom zápase na MS po šiestich rokoch. Slováci a Lotyši sa doteraz stretli v 33 zápasoch, pričom Slováci majú po nich pozitívnu bilanciu 21 víťazstiev, 3 remízy a 9 prehier.

Článok

Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie na MS bude Hrivík, jeho asistenti Cehlárik a Sukeľ

• 12.05
  • 12:00

RIGA - Marek Hrivík bude kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie na MS. Jeho asistenti budú Peter Cehlárik a Matúš Sukeľ.

Článok

Slováci odpichnú hokejový šampionát piatkovým derby s Českom. Prinášame vám kompletný program zápasov