Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. mar. 2021Bohumil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek
Minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek
14.02.2018 16:15 Ekonomika
ZMOS nesúhlasí s predloženým návrhom nového stavebného zákona z dielne ministerstva dopravy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.02.2018 16:15 Ekonomika

ZMOS nesúhlasí s predloženým návrhom nového stavebného zákona z dielne ministerstva dopravyŠTRBSKÉ PLESO - Rada Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa na dvojdňovom rokovaní (13. a 14. februára) na Štrbskom Plese zaoberala návrhom nového stavebného zákona a prijala uznesenie, v ktorom berie na vedomie informáciu o aktuálnom procese jeho prípravy a nesúhlasí s predloženým návrhom zákona z dielne ministerstva výstavby a dopravy.


TASR o tom informoval hovorca ZMOS Michal Kaliňák. Uviedol, že k problémom so zákonom o sociálnych službách ZMOS pripraví a rozpošle informáciu k aplikácii zákona vo vzťahu k zabezpečovaniu sociálnych služieb cez organizácie zriadené samosprávou a ďalšími neverejnými poskytovateľmi. Zároveň zorganizuje štyri školenia v regiónoch k tejto téme a k príprave komunitných plánov, ktoré budú tvoriť rámec zabezpečovania sociálnych služieb na úrovni miest a obci.

 

Rada ZMOS sa tiež vyjadrila k zákonu o premávke na pozemných komunikáciách, pričom zásadne odmieta časti novely zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke, ktorým sa mení zákon o pozemných komunikáciách a vypúšťa sa povinnosť vlastníkov, správcov alebo užívateľov nehnuteľností odstraňovať prekážky na chodníkoch priľahlých k nehnuteľnosti, pokiaľ vznikli znečistením, poľadovicou, alebo snehom. Rada ZMOS nesúhlasí s odňatím možnosti upraviť rozsah týchto povinností všeobecne záväzným nariadením.

 

V komuniké zo 16. rokovania Rady ZMOS sa uvádza, že počas prvého rokovacieho dňa si účastníci pozreli prezentáciu produktov a služieb spoločnosti Asseco Central Europe, a. s., Bratislava na tému Smart city koncept. Členovia rady sa tiež venovali vyhodnoteniu plnenia úloh z uznesení, ktoré uviedla ústredná riaditeľka Kancelárie ZMOS Anna Labátová, aj aktuálnym informáciám z legislatívneho procesu, ktoré predložili výkonní podpredsedovia Milan Muška a Jozef Turčány.

 

Podpredseda Štefan Bieľak informoval o novelizácii zákona o obecnom zriadení. Informáciu o aktuálnom stave v regionálnom školstve a informáciu o realizácii regulačných opatrení v zákone o hazarde uviedol Jozef Turčány. Národný potravinový katalóg Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a možnosti jeho využitia v podmienkach samosprávy predstavil generálny tajomník služobného úradu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jaroslav Regec. Výkonný poradca CEMR Boris Tonhauser prezentoval perspektívy a možnosti Európskej a medzinárodnej spolupráce miest a obcí. Zúčastnení získali tiež informácie o nových službách spoločnosti Telekom, a. s., a spoločnosti KIA.

 

Druhý rokovací deň otvorila prezentácia produktov a služieb spoločnosti GreMi KLIMA, s. r. o., po ktorej Anna Labátová informovala o organizačnom zabezpečení 29. snemu ZMOS. Jozef Turčány predstavil aktuálny stav v odpadovom hospodárstve. K terajšej situácii ochrany a hospodárenia v lesoch vystúpil prezident Združenia obecných lesov Milan Dolňan. Informácie o stave implementácie projektov programu Európa pre občanov a schválení projektu DCOM+ vrátane predpokladaného postupu implementácie uviedol Milan Muška. Rovnako predložil návrh priorít miestnej územnej samosprávy na prípravu národnej Agendy 2030 pre udržateľný rozvoj.

 

Predsedovia odborných sekcií Rady ZMOS informovali o činnosti odborných sekcií. Hovorilo sa tiež o Športovej akadémii Mateja Tótha. Jozef Turčány predstavil odpočet aktivít národného projektu Centrum sociálneho dialógu II.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok