Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. mar. 2023Marián
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
09.09.2022 13:00 Zaujímavosti
Zaujímavosti z Biblie: Takto sa prvý raz začalo pre veriacich objavovať pomenovanie kresťania
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.09.2022 13:00 Zaujímavosti

Zaujímavosti z Biblie: Takto sa prvý raz začalo pre veriacich objavovať pomenovanie kresťaniaZa dní prvej cirkvi, teda tej, ktorá sa rozmáhala po ukrižovaní a vzkriesení Ježiša, sa nenávisť voči veriacim vystupňovala hádam aj z hodiny na hodinu.


 

Začalo sa veliké prenasledovanie, takže mnohí zomierali mučeníckou smrťou a tí, čo ešte ostali nažive, sa síce aj báli, ale aj tak ohlasovali vieru a snažili sa duchovne rásť.

Vtedy ešte pôsobil aj apoštol Peter, všetci známi učeníci sa pohybovali a učili, menili sa a zanechávali stopy v dejinách. Boli i takí, čo sa rozutekali a pred súžením sa rozhodli odísť do iných miest, mimo známeho Izraelského ľudu, ale svoje poslanie nezapreli.

 

Antiochia

 

Tak sa veriaci dostali do Antiochie, v tom čase ovplyvnenej helenistickou érou a vysvetľovali slovo Božie cudzincom, alebo ako ich nazývali, pohanom.

Na prekvapenie a aj potešenie, sa dali síce nie všetci, ale niektorí presvedčiť a priklonili sa k novému učeniu, čo narobilo poriadny rozruch.

 

Vyslanie

 

Netrvalo dlho a aj v Jeruzaleme, teda v hlavnom centre diania, sa dopočuli, že v Antiochii sa ľudia obracajú k Bohu, čo ich podnietilo konať. Uzniesli sa, že by bolo najlepšie vyslať tam jedného verného a múdreho, jedného, čo je naplno oddaný cirkvi, aby sa staral o nových veriacich a aby práca napredovala čo najviac. Vybrali Barnabáša, muža osvedčeného a ten ihneď poslúchol a zaradoval sa, keď uvidel, že je pravda, čo sa hovorí a v Antiochii prichádza premena.

 

Spolupracovník

 

Barnabáš napokon vyhľadal apoštola Paula, aby s ním spolupracoval, obaja sa na tom mieste usadili a neopustili Antiochiu po celý rok. A tam, práve tam, prvý raz dostali pomenovanie kresťania.reklama


Zdroj: NetkyNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok