Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Autoškoly môžu začať praktickú výučbu
Autoškoly môžu začať praktickú výučbu
12.02.2021 15:50 Domov
Vyučovanie v autoškolách už môže pokračovať ale iba v epidemicky lepších okresoch
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.02.2021 15:50 Domov

Vyučovanie v autoškolách už môže pokračovať ale iba v epidemicky lepších okresochBRATISLAVA - V bezpečnejších okresoch sa môže opäť začať praktická výučba v autoškolách, samozrejme za dodržania prísnych hygienických opatrení a s negatívnym testom zúčastnených.


Praktická výučba v autoškolách môže prebiehať vo všetkých stupňoch COVID automatu okrem najhoršieho, takzvaného čierneho. Vyplynulo to z usmernenia pre autoškoly, ktoré dnes vydal minister dopravy a výstavby Andrej Doležal.

 

Podľa neho usmernenie určuje, za akých podmienok môže prebiehať praktická výučba vodičských kurzov podľa COVID automatu. Podmienky hygienickej ochrany pred šírením koronavírusu sú pritom definované na základe stupňa ohrozenia v jednotlivých okresoch.

 

 

Podmienky pre praktické vyučovanie v autoškolách


Napríklad pri III. stupni varovania (tmavočervený okres) môžu byť v aute inštruktor a študent, iba ak majú obaja negatívny PCR alebo antigénový test nie starší ako 7 dní a po každom študentovi musí byť vozidlo vydezinfikované.

 

 

,,Asi sa všetci zhodneme, že šoférovať sa človek nenaučí bez praktického tréningu. Preto sme s našou rezortnou hygieničkou pripravili podmienky výučby v autoškolách tak, aby kurzy mohli pokračovať a zároveň sme chránili účastníkov výučby. Chcem zdôrazniť, že všetky opatrenia sú odkonzultované a schválené Úradom verejného zdravotníctva a prosím, aby ich všetci striktne dodržiavali, nech sa nemusí celá praktická výučba plošne opäť zastaviť,“ dodal Andrej Doležal.

 

Ministerstvo dopravy pripomína, že zároveň platí, ak účastník vodičského kurzu nestihne zložiť skúšky v zákonnej lehote 12 mesiacov od prihlásenia sa do vodičského kurzu pre opatrenia proti šíreniu koronavírusu, jeho kurz sa predĺži o dobu, ktorá uplynie od začiatku platnosti obmedzujúcich opatrení až po ich ukončenie. Prezenčná a praktická výučba v autoškolách bola pozastavená od 19. decembra 2020. Odvtedy sa účastníci mohli vyučovať iba dištančne.

 

Kde možno nájsť usmernenie ministra dopravy?


Ministerstvo vydalo automaty aj pre ďalšie kurzy a to inštruktorov autoškôl, základnej kvalifikácie a pravidelného výcviku vodičov, skúšky na získanie odbornej spôsobilosti vedúceho dopravy a prevádzkovateľa cestnej dopravy, vodiča profesionála a školenia a skúšky vodičov a bezpečnostných poradcov. Usmernenie ministra dopravy, teda COVID automat školení a skúšok v oblasti cestnej dopravy, je zverejnené aj na webovej stránke rezortu.

 

Súvisiaci článok: Vláda zavádza COVID automat, platiť bude na celom území Slovenska od 8. februárareklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok